Na eBayi sa v aukcii objavil vzácny iPod prvej generácie

ipod - Na eBayi sa v aukcii objavil vzácny iPod prvej generácie

Ak ste zmeškali príležitosť kúpiť si pôvodný iPod pred 18 rokmi nezúfajte, máte druhú príležitosť. Teda ak máte nazvyš zopár tisícok.

Na aukčnom portáli eBay sa objavil veľmi vzácny iPod prvej generácie, ktorý je zabalený v pôvodnom, neotvorenom obale dokonca aj s nerozbalenou baliacou fóliou. Štartovacia cena je ale mnohonásobne vyššia, ako pôvodná cena iPodu v čase, keď bol predstavený.

Pôvodná cena sa z 399$ v čase písania článku znásobila na 19,995$. V prepočte je to 17,760€. Teda jedná sa o viac ako 50 násobnú cenu, než tú, ktorú mal iPod v októbri 2001, kedy ho Steve Jobs predstavil svetu.

original ipod ebay 800x600 - Na eBayi sa v aukcii objavil vzácny iPod prvej generácie

Prvý iPod preslávila známa fráza “tisíc skladieb vo vašom vrecku.” Toto ikonické zaradenie disponuje 5GB úložiskom, dvojpalcovým čiernobielym LCD displejom, 10 hodinovou výdržou batérie, FireWire portom a taktiež ikonickým “kolečkom” na ovládanie zariadenia. Šírka 0,75 palcov bola v tej dobe ultra tenká.

Ťažko povedať, koľko zariadení v takomto stave, teda v pôvdnom obale a pôvodnej fólií ešte existuje. Určite ich ale nebude veľa a iba zriedkavo ich uvidíme niekde na predaj. A ak sa tak stane, ich cena zväčša začína na vysokých číslach. Ako príklad môžeme uviesť prípad z roku 2014, kedy sa na eBayi predal pôvodný iPod za 20,000$. Pokiaľ máte záujem prezrieť si aukciu, kliknite na tento odkaz.

Zdroj: MacRumors
Viac článkov na tému

3 komentáre

 1. peter píše:

  mam ho,
  sice nie v povodnom obale a bez nabijacky a sluchadiel. stratilo sa to za tych 18 rokov. ale mam k tomu firewire kartu do PC aj S FW kablom. cize nabijat sa to da a funguje aj synchronizacia do iTunes.
  ma niekto zaujem?

 2. Peter píše:

  to si zas nejaky zufalec mysli, ze nieco coho sa vyrobilo X milionov kusov ma nejaku hodnotu…I ked..v Amerike predas aj hovno ked ma dobru reklamu….

 3. Juraj píše:

  @ peter
  predstava o cene?

Pridať komentár

Partneri

Booking.com

Send this to a friend