Koncept: Finder na iPade a tmavý mód v iOS 13

Hádam všetci sa zhodnú, že najväčšou prekážkou brzdiacou nové iPady je ich softvér. Pritom riešenie nemusí byť až tak zložité.

Aj keď systémových obmedzení je v iOS viacero, jedným z najčastejšie kritizovaných je absencia plnohodnotného prehliadača súborov. To sa rozhodol vo svojom (veľmi vydarenom!) koncepte vyriešiť dizajnér Daniel Korpai.

Ukazuje v ňom vylepšenú verziu aktuálnej apky Súbory, s podporou pre externé USB úložisko, rýchlych náhľadov á la Mac a lepšou kompatibilitou rôznych typov súborov.

Okrem toho pridal novú formu multitaskingu s ľahko presúvateľnými oknami. V režime na šírku je dokonca možné otvoriť tri okná či už rôznych, alebo rovnakej aplikácie. Samozrejmosťou je tmavý režim, ktorý už máme do iOS 13 viacmenej potvrdený.

Koncept si môžete pozrieť na videu alebo obrázkoch nižšie, pre detaily si môžete prečítať aj podrobný blog tvorcu. Čo na to poviete?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aplikácie optimalizované pre Macy s M1 (aktualizácia)

Apple minulý mesiac predstavil prvý z čipov pre svoje počítače a spolu s ním trojicu nových zariadení. Nové produkty predstavujú zároveň výzvu pre vývojárov, aby prispôsobili svoj softvér novej architektúre. Prinášame prehľad aktuálne optimalizovaných aplikácií.