iTunes Store a AirPlay 2 prichádzajú na Samsung Smart TV

Samsung iTunes TV

Apple zjavne našiel spôsob, ako kraľovať obývačkám aj bez toho, aby musel predávať vlastný televízor či nútiť ľudí do kupovania Apple TV.

Spoločnosť sa totiž rozhodla expandovať a prináša iTunes Movie Store na televízory Samsung. Obchod s filmami a televíznymi seriálmi bude dostupný už túto jar pre aktuálne modely Samsung Smart TV. Kým na tohtoročných modeloch bude iTunes Store predinštalovaný, na minuloročných modeloch bude sprístupnený po softvérovom update.

Užívatelia si tiež budú môcť vychutnať možnosť streamovania filmov v 4K HDR, ako aj podporu pre služby Samsungu vrátane Universal Guide, Bixby a Search.

Ďalšou novinkou je podpora AirPlay 2, ktorá umožní užívateľom streamovať obsah z Apple zariadení do televízorov. Funkcia je určená pre nové modely QLED TV (4K aj 8K), Frame TVSerif TV, ako aj pre ostatné Samsung UHD a HD televízory.

“Tešíme sa z možnosti priniesť zážitky s iTunes a AirPlay 2 ešte väčšiemu množstvu zákazníkov po celom svete prostredníctvom Samsung Smart TV, takže užívatelia iPhonu, iPadu a Macu budú mať opäť ďalší spôsob, ako si vychutnať svoj obľúbený obsah na tej najväčšej obrazovke v domácnosti,” prehlásil Eddy Cue.

Samsung iTunes TV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.