iPhone môže pristupovať k polohe aj pri vypnutí funkcie

Bezpečnostný experti si tento týždeň všimli zaujímavý detail. Nový model iPhone Pro lokalizuje polohu aj v prípade, že si jeho majitelia v Nastaveniach deaktivovali prístup k polohe pre všetky apky a systémové služby.

Ide pravdepodobne o bug v iOS, keďže podobná svojvoľná aktivita telefónu nie je úplne v poriadku. Apple však na adresu týchto znepokojení hovorí, že iPhone pracuje tak, ako má:

“Ide o normálny jav, pri ktorom sú aktivované lokalizačné služby a objaví sa ich symbol. Ikonka sa zobrazuje pre systémové služby, ktoré nemajú možnosť prepínania (aktivácie lokalizačných služieb, pozn. red.) v Nastaveniach.” 

Z toho vyplýva, že Apple má určité systémové služby, ktoré kontrolujú polohu nezávisle od toho, či je táto možnosť pre konkrétne aplikácie a služby zapnutá alebo nie.

Apple problematiku ďalej rozviedlo s tým, že nové modely vybavené ultra širokopásmovým čipom U1 pristupujú k polohe pre určenie toho, či sa zariadenie (a s ním aj majiteľ) nenachádza v oblastiach, kde je používanie ultra širokopásmového pripojenia zakázané.

Tieto kontroly polohy sú podľa Apple limitované na príslušné zariadenie a informácie nie sú ďalej odosielané na servery spoločnosti. V budúcnosti by sa mal v Nastaveniach objaviť nový switch, ktorý umožní vypnutie ultra širokopásmovej technológie a tým aj potrebu lokalizácie na pozadí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.