iPad a MacBook Pro s Mini-LED možno už budúci rok

Podľa viacerých zdrojov Apple už dllhšie pracuje na nových zariadeniach vybavených displejmi Mini-LED. Teraz sa však objavili aj správy, že by sa mohla nová technológia objaviť v modeloch, ktoré značka predstaví koncom roku 2020.

Analytik Ming-Chi Kuo hovorí, že by sa Mini-LED mal dostať do iPadu Pro a MacBooku Pro 16. Prvý by mal byť predstavený iPad Pro a po ňom by mal nasledovať 16 palcový notebook (podobne ako tomu bolo tento rok).

Apple údajne preferuje Mini-LED pred OLED, pretože obe technológie síce ponúkajú podobné výhody ako široký farebný gamut, vysoký kontrast či dynamický rozsah, avšak oproti OLED nemá Mini-LED jednu konkrétnu nevýhodu. Ide o tzv. burn-in efekt, čo by mohlo byť celkom problém pri statických prvkoch ako dock či menu bar – prvky prítomné v systémoch Apple.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?