iOS 13: tmavý mód, manažér fontov, chytrejší mail a vylepšenia pre iPad

iOS 13 sa blíži a s ním aj kopec zaujímavých noviniek. Guilherme Rambo začiatkom týždňa zverejnil ich súhrn.

Nevieme, ako sa Rambo k novinkám o pripravovanom systéme dostal, avšak spolu s ďalším vývojárom, Stevom Troughton-Smithom, v poslednom čase prinášajú jednu zaujímavú novinku za druhou.

Už sme počuli o tom, že iOS 13 prinesie tmavý režim z Macu aj na iPhone a iPad. Okrem toho sa však môžeme tešiť aj na výrazné zmeny iPadového multitaskingu. Pracovať bude napríklad možné s viacerými oknami rovnakej aplikácie súčasne a po prvýkrát by mali byť jednotlivé okná voľne pohyblivé po obrazovke. Taktiež by ich malo byť možné „skladať“ na seba, podobne ako v macOS.

Safari na iPade by mal konečne predvolene zobrazovať desktopové verzie stránok, nie ich mobilné zmenšeniny. Rovnako bude možné označovať viacero položiek súčasne pomocou gesta (napríklad súbory či text) a nové gestá dostane aj klávesnica. Pohybom troch prstov do strán aktivujete undo (alebo redo) funkciu, ktorá je momentálne na iPade dostupná ako šípky nad klávesnicou (na iPhone musíte zatriasť zariadením).

V neposlednom rade Rambo spomína zjednodušenú inštaláciu vlastných fontov a ich manažment v novej sekcii v Nastaveniach. Okrem toho môžeme očakávať inteligentnejší vstavaný Mail, ktorý dostane po vzore Gmailu (a iných apiek tretích strán) automatické delenie pošty na kategórie (dôležité, newslettery, atď…) a možnosť odložiť si jednotlivé správy na neskôr. Redizajnu sa dočká aj aplikácia Pripomienky a (konečne!) aj ukazovateľ hlasitosti, ktorý by nemal zaberať celú obrazovku.

iOS 13 bude predstavený spolu s ostatnými systémami už začiatkom júna na konferencii WWDC.

iOS 13: krásny koncept ukazuje, ako by mohla vyzerať podpora Magic Mouse na iPade

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť