Gruber: Apple TV sa predáva bez marže, HomePod dokonca pod cenu

Známy Apple bloger John Gruber sa vo svojom poslednom podcaste nechal počuť, že nie všetky Apple produkty sú predražené.

Ako príklad uviedol poslednú generáciu Apple TV, ktorá sa predáva za 180 dolárov a toľko aj reálne stojí na výrobu. S HomePodom je to podľa neho ešte horšie a Apple ho údajne predáva mierne pod cenu. To by čiastočne vysvetľovalo, prečo reproduktor oproti lacnejšej konkurencii nacenený tak vysoko. Ďalším produktom, ktorý sa podľa Grubera predáva blízko k výrobnej cene, sú slúchadla AirPods.

„Apple produkty nie sú drahé kvôli tomu, že by za ne Apple pýtal priveľa, sú drahé preto, že Apple jednoducho vytvára príliš dobré produkty.“ vyjadril sa Gruber. Odvoláva sa pritom na svoj spoľahlivý zdroj priamo v Appli, aj napriek tomu, že výrobnú cenu výrobkov nemôže nijak dokázať. Ak je však Gruber niečim známy, je to jeho dôverným vzťahom s Cupertinom.

Zaujímavé je, že oba produkty, HomePod aj Apple TV, by mohli čoskoro dostať lacnejšie verzie. V prípade Apple TV by malo ísť o „streaming stick“ na štýl Chromecastu a pri HomePode zrejme o menšiu, doplnkovú verziu, prípadne reproduktor s Beats brandingom. Pri AirPods zas Apple plánuje prémiovejšiu verziu v podobe slúchadiel cez uši.

komentáre
  1. V pripade Apple TV to Apple nerobi nezistne. Dobre maju spocitane, ze na sluzbach, ktore sa budu konzumovat na Apple TV, zarobia podstatne viac, ako jednorazova marza pri predaji zariadenia.

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.