Apple pripravuje lacnejšiu Apple TV na spôsob Chromecastu

Google Chromecast

Apple podľa zdrojov serveru The Information pripravuje lacnejšiu revíziu Apple TV, ktorá by nielen, že zaberala menej miesta, ale bola by tiež lacnejšia.

Zariadenie, na ktorom Apple údajne pracuje, má svojim dizajnom veľmi blízko k streamovacím “kľúčom”, akými sú napríklad Google Chromecast alebo Amazon Fire TV Stick. Zariadenie by sa jednoducho pripojilo do HDMI portu na zadnej strane televízora a Apple TV by sa tak stala prakticky neviditeľnou.

Prečo by však Apple mal pracovať na tomto zariadení? Existovať môžu dva dôvody. V prvom rade, zariadenie by bolo menšie, tvorilo ho menej plastov a teda by ho spoločnosť mohla v duchu nedávneho ohlásenia MacBooku Air a Macu mini prezentovať ako ekologickejšiu alternatívu. V druhom rade chce spoločnosť priniesť lacnejšie riešenie, ktoré by pomohlo rozšíriť pripravovanú streamovaciu televíznu službu, na ktorej Apple pracuje už niekoľko rokov.

A v neposlednom rade by to znamenalo, že by bola Apple TV konkurencieschopnejšia. Pre porovnanie, Chromecast a Fire Stick zoženiete za 50€, kým najlacnejšia Apple TV v terajšej ponuke stojí 159€, teda viac ako trojnásobok. V tejto chvíli nie jasné, kedy a či Apple predstaví streamovací kľúč. Mohlo by sa tak však stať v čase, kedy bude spoločnosť pripravená ohlásiť svoju streamovaciu televíznu službu. K jej spusteniu by podľa doterajších informácií mohlo dôjsť už v marci/březnu budúceho roka a už počas roka 2019 by sa mala rozšíriť do viac ako 100 krajín sveta.

Amazon Fire TV Stick 600x400 - Apple pripravuje lacnejšiu Apple TV na spôsob Chromecastu

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…