fbpx

Apple pripravuje lacnejšiu Apple TV na spôsob Chromecastu

Google Chromecast

Apple podľa zdrojov serveru The Information pripravuje lacnejšiu revíziu Apple TV, ktorá by nielen, že zaberala menej miesta, ale bola by tiež lacnejšia.

Zariadenie, na ktorom Apple údajne pracuje, má svojim dizajnom veľmi blízko k streamovacím „kľúčom“, akými sú napríklad Google Chromecast alebo Amazon Fire TV Stick. Zariadenie by sa jednoducho pripojilo do HDMI portu na zadnej strane televízora a Apple TV by sa tak stala prakticky neviditeľnou.

Prečo by však Apple mal pracovať na tomto zariadení? Existovať môžu dva dôvody. V prvom rade, zariadenie by bolo menšie, tvorilo ho menej plastov a teda by ho spoločnosť mohla v duchu nedávneho ohlásenia MacBooku Air a Macu mini prezentovať ako ekologickejšiu alternatívu. V druhom rade chce spoločnosť priniesť lacnejšie riešenie, ktoré by pomohlo rozšíriť pripravovanú streamovaciu televíznu službu, na ktorej Apple pracuje už niekoľko rokov.

A v neposlednom rade by to znamenalo, že by bola Apple TV konkurencieschopnejšia. Pre porovnanie, Chromecast a Fire Stick zoženiete za 50€, kým najlacnejšia Apple TV v terajšej ponuke stojí 159€, teda viac ako trojnásobok. V tejto chvíli nie jasné, kedy a či Apple predstaví streamovací kľúč. Mohlo by sa tak však stať v čase, kedy bude spoločnosť pripravená ohlásiť svoju streamovaciu televíznu službu. K jej spusteniu by podľa doterajších informácií mohlo dôjsť už v marci/březnu budúceho roka a už počas roka 2019 by sa mala rozšíriť do viac ako 100 krajín sveta.

Amazon Fire TV Stick

Zdroj: The Information
Viac článkov na tému

1 komentáre

  1. himak píše:

    zaujimave, ak to este bude vediet premietat obraz macbooku, ipadu, mobilu na monitor, TV ako chromecast, tak kupim

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Booking.com
Booking.com
Booking.com

Send this to a friend