Facebook čoskoro ponúkne jednoduchší prenos dát

Opustiť sociálnu platformu bude o niečo ľahšie vďaka nástroju, ktorý vám v budúcnosti umožní export fotiek a videí na inú sieť.

Ide o možnosť, ktorú si používatelia sociálnych sietí pýtali už dlhšie. Spoločnosti ako Apple, Facebook, Google, MicrosoftTwitter sa aktuálne dohodli na zavedení open-source štandardu pre transfer dát (Date Transfer Project – DTP).

Facebook chce nový nástroj vychádzajúci z DTP doladiť, kým ho budúci rok vydá oficiálne. Aktuálne ho môžu využívať používatelia v Írsku a aj to iba v prípade exportu do Google Photos. Pre občanov EÚ aktuálne platí zákonom daná dostupnosť možnosti stiahnuť si dáta z podobných platforiem.

Aj keď povzbudenie používateľov k opusteniu Facebooku nie je pravdepodobne dôvodom, prečo spoločnosť poskytuje túto možnosť, je jasné, že niekorí novinku na tento účel využijú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?