Facebook čoskoro ponúkne jednoduchší prenos dát

cover macblog2 - Facebook čoskoro ponúkne jednoduchší prenos dát

Opustiť sociálnu platformu bude o niečo ľahšie vďaka nástroju, ktorý vám v budúcnosti umožní export fotiek a videí na inú sieť.

Ide o možnosť, ktorú si používatelia sociálnych sietí pýtali už dlhšie. Spoločnosti ako Apple, Facebook, Google, MicrosoftTwitter sa aktuálne dohodli na zavedení open-source štandardu pre transfer dát (Date Transfer Project – DTP).

Facebook chce nový nástroj vychádzajúci z DTP doladiť, kým ho budúci rok vydá oficiálne. Aktuálne ho môžu využívať používatelia v Írsku a aj to iba v prípade exportu do Google Photos. Pre občanov EÚ aktuálne platí zákonom daná dostupnosť možnosti stiahnuť si dáta z podobných platforiem.

Aj keď povzbudenie používateľov k opusteniu Facebooku nie je pravdepodobne dôvodom, prečo spoločnosť poskytuje túto možnosť, je jasné, že niekorí novinku na tento účel využijú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.