fbpx

Čo prinesie októbrový Apple event?

cover 19 600x437 - Čo prinesie októbrový Apple event?

iPhony, iPady, hodinky. To všetko bolo horúcou témou septembrovej prezentácie. V nadchádzajúcom mesiaci nás ale čaká ešte jedna, ktorá by mohla priniesť to, čo niektorým na tej poslednej chýbalo.

Reč je najmä o Mac produktovej rade a vlajkovom iPade. Dočkáme sa ich aktualizácie do konca roka? Je to vysoko pravdepodobné.

 

16-palcový Macbook

Hovorí sa o ňom v nemalej miere, avšak medzi septembrovými novinkami chýbal. Je však už overeným scenárom, že Apple svoje septembrové predstavenia venuje ostatným produktom. Rok 2019 nebol výnimkou.

macbook - Čo prinesie októbrový Apple event?

koncept: Viktor Kádár

 

Kým teda (eventuálne) Apple nový model Macbooku predstaví, šíria sa o ňom viaceré informácie. Podľa viacerých zdrojov má ísť o vylepšenú verziu 15-palcového Macbooku, s väčším displejom, ktorý bude vsadený do tenšej konštrukcie. Pôjde tak o najväčší laptop Apple v súčasnosti.

Okrem toho by mohli nové modely disponovať vylepšenou klávesnicou a deviatou generáciou čipov Coffee Lake-H Refresh od Intelu.

iPad Pro

Najväčší z rodiny sa do septembrového lineupu nevošiel, ale je horúcim kandidátom na mesiac október. Ako sme nedávno informovali, na internete sa objavil záber údajne finálnej makety zariadenia, ktorá disponuje fotoaparátom podobným tomu z iPhone Pro. Určitým vylepšením by mohli prejsť aj procesory.

ipadpro - Čo prinesie októbrový Apple event?

Mac Pro a Pro Display XDR

Informácie o týchto novinkách Apple čiastočne odhalilo ešte v lete na WWDC. Je teda veľká šanca, že sa ich uvedenia do konca roka takisto dočkáme. Minimálne podľa informácie “this Fall”, ktorá pri nich svieti na oficiálnom webe Apple.

macpro - Čo prinesie októbrový Apple event?

iMac Pro

Ďalší z produktov, ktorý bol v čase uvedenia v roku 2017 nadupaným hardvérom, ale zoči-voči neúprosnému času, ktorý vo svete technológii beží naozaj rýchlo, by mohol zapasovať do prezenácie s vylepšenou verziou, s posunom výkonu na ďalšiu úroveň.

imac - Čo prinesie októbrový Apple event?

AirPody a StudioPody

Zvyšok predpokladaného obsadenia prezentácie tvorí tretia generácia AirPods slúchadiel a takisto novinka v podobe celoušných slúchadiel StudioPods.

airpods - Čo prinesie októbrový Apple event?

Kedy?

V minulosti sa októbrové podujatia zvykli konať v polovici alebo koncom mesiaca, prevažne v utorok alebo štvrtok. Podľa tejto úvahy by mohol event prebehnúť 22., 24., 29. alebo 31. októbra.

Zdroj: Digital Trends

1 komentáre

  1. Levoslav Sáčok píše:

    ufff.. ak sa toto potvrdi, som velmi rad, ze som kupil aktualny ipad pro. ta 3 kamerova ohavna chrasta je neodpustitelna vada na tele inak celkom pekneho zariadenia.

Pridať komentár

Partneri

Send this to a friend