fbpx

Apple ukázal svetu nový tvOS 13

tvOS icon 600x323 - Apple ukázal svetu nový tvOS 13

Apple začal svoju tohtoročnú WWDC ukázaním nového operačného systému tvOS 13 pre Apple TV. Ten sa po rokoch dočkal ďalšieho výrazného redesignu.

Najväčšou novinkou v prostredí je, že sa Apple zbavil statického pozadia a vymenil ho za živé ukážky televíznych relácií a filmov. Viac života dostane aj nová Apple Music aplikácia, ktorá bude viac orientovaná na videoklipy. Pri prehrávaní bez videoklipov bude po novom zobrazovať texty skladieb, skoro ako to robia karaoke hry.

tvOS 13 Lyrics

V súvislosti s hraním sa Apple pozrel aj na Apple Arcade, chystanú predplatnú službu, ktorá ponúkne hry ako Oceanhorn 2. Zároveň však oznámili oficiálnu podporu pre Xbox One S Wireless Controller a DualShock 4 ovládač pre PS4. Oba sa budú dať pripojiť aj k Apple TV vďaka Bluetooth podpore.

Do portfólia živých šetričov obrazoviek zas pribudnú nové podmorské videá vytvorené v spolupráci s BBC Natural History. A čerešničkou na torte je možnosť prepínania sa medzi užívateľskými profilmi. Apple TV tak už nebude len zariadením jednej osoby!

tvOS 13 Multi-User Support

Viac článkov na tému

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridať komentár

Partneri

Booking.com

Send this to a friend