Apple ukázal svetu nový tvOS 13

tvOS icon 800x431 - Apple ukázal svetu nový tvOS 13

Apple začal svoju tohtoročnú WWDC ukázaním nového operačného systému tvOS 13 pre Apple TV. Ten sa po rokoch dočkal ďalšieho výrazného redesignu.

Najväčšou novinkou v prostredí je, že sa Apple zbavil statického pozadia a vymenil ho za živé ukážky televíznych relácií a filmov. Viac života dostane aj nová Apple Music aplikácia, ktorá bude viac orientovaná na videoklipy. Pri prehrávaní bez videoklipov bude po novom zobrazovať texty skladieb, skoro ako to robia karaoke hry.

tvOS 13 Lyrics - Apple ukázal svetu nový tvOS 13

V súvislosti s hraním sa Apple pozrel aj na Apple Arcade, chystanú predplatnú službu, ktorá ponúkne hry ako Oceanhorn 2. Zároveň však oznámili oficiálnu podporu pre Xbox One S Wireless Controller a DualShock 4 ovládač pre PS4. Oba sa budú dať pripojiť aj k Apple TV vďaka Bluetooth podpore.

Do portfólia živých šetričov obrazoviek zas pribudnú nové podmorské videá vytvorené v spolupráci s BBC Natural History. A čerešničkou na torte je možnosť prepínania sa medzi užívateľskými profilmi. Apple TV tak už nebude len zariadením jednej osoby!

tvOS 13 Multi User Support - Apple ukázal svetu nový tvOS 13

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.