Apple pracuje na nových satelitoch

Pomocou nich by značka mohla vysielať dáta do iPhonov priamo z atmosféry. V horizonte piatich rokov.

Bloomberg nedávno informoval, že Apple skúma nové spôsoby ako využívať satelitnú technológiu na prenos dát do iPhonu a ostatných produktov z portfólia. Najnovšie značka najala nových odborníkov, ktorí jej majú vo výskume pomáhať. 

Prvé informácie o týchto aktivitách sa objavili ešte pred dvomi rokmi, kedy Apple rokoval s Boeing ohľadom satelitov, ktoré by zabezpečili rozšírenie internetového pokrytia v rozvojových krajinách.

Apple to s výskumom myslí v nadchádzajúcom desaťročí naozaj vážne. Dôkazom je aj spomínaný tím odborníkov, ktorí pre značku začali pracovať. Bude zaujímavé sledovať ako sa projekt ďalej vyvinie. V prípade úspechu by Apple mohol informácie odosielať zo svojich satelitov priamo – bez potreby využívania služieb tretích strán.

komentáre
  1. Fuha, s Boeingom nieje asi teraz moc dobre ist do niecoho takeho. Najprv lietadla, teraz druzicu nevedia dostat na spravnu obeznu drahu, lebo v Indii support zle vypocital kedy ma raketa kolko paliva spalit.

  2. Musk zaondi oblohu stovkami satelitov, apple nahodi svoje, potom samsung atd…rovno spravme Dysonovu sferu a budeme vnukom hovorit, ze tam niekde za tou divnou tmou je vesmir plny veci a nebudu nam verit…

  3. @Vejvoda
    mozno to je klasicky ojeb na investorov, pokus a ziskanie prachov na rozbeh a nic z toho nebude ale dokaze z toho par ludi zit roky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť