Apple na Slovensku končí s predajom iTunes Pass

Mnohými používaná služba, ktorá umožňovala pridať prostriedky do Apple ID napríklad na nákupy aplikácií, členstva v Apple Music alebo kníh, u nás končí. 

V aplikácií iTunes Store sa prešlo do časti Apple ID kde sa následne zvolila možnosť pridať iTunes Pass do aplikácie Wallet a hotovo. Následne pre navýšenie prostriedkov stačilo otvoriť aplikáciu Wallet na iPhone alebo Apple Watch, ukázať ju zamestnancovi APR (Apple Premium Reseller) a požiadať o zvýšenie prostriedkov.

Zamestnanec sa opýtal na výšku čiastky a skenerom zoskenoval QR kód iTunes Pass v aplikácií Wallet. Dobitá čiastka sa pripočítala zvyčajne automaticky a bolo možné ju okamžite použiť.

Avšak viacero APR na Slovensku nám potvrdilo, že podpora iTunes Pass skončila 7. februára 2019 a od tohto dátumu už nie je možné prostriedky v iTunes Pass navyšovať. Vyjadrenie marketingového riaditeľa spoločnosti m:zone, Petra Mokrého na otázku, či APR skutočne prestali podporovať dobíjanie iTunes Pass:

Dobrý deň Martin,

skutočne, je to pravda. Služba iTunes Pass bola ku 7.2.2019 pre Slovensko ukončená.

Kredit je možné získať už iba ako darček.

Našťastie, ako uvádza p. Mokrý, je možné pridať si prostriedky ako “darček” a ten následne použiť. Postup je do detailu popísaný na tomto odkaze.

iTunes Pass bol v našich končinách veľmi obľúbený hlavne medzi zákazníkmi, ktorí nemali kreditnú kartu (prípadne mali problémy s jej pridaním) alebo sa jednoducho báli asociovať kreditnú kartu so svojim Apple ID. iTunes Pass bol voľbou, ktorá im umožňovala zakupovať aplikácie, knihy, filmy alebo členstvá a to bez nutnosti pridávania karty. Stačilo prísť do predajne APR, požiadať o navýšenie prostriedkov, ukázať aplikáciu Wallet s QR kódom iTunes Pass, zaplatiť a následne spokojne nakupovať.

Avšak po ukončení tejto služby si budú musieť zákazníci hľadať iné spôsoby, ako zakupovať položky v App Store, iTunes Store, Mac App Store a v aplikáciách. Jednou z možností je už vyššie spomenuté posielanie prostriedkov ako darčeku – stačí požiadať niekoho, kto má priradenú kreditnú alebo debetnú kartu k Apple ID.

Samozrejme naďalej tu ostáva aj klasická varianta v podobe nakupovania iTunes Gift Cards s predefinovanou hodnotou a jej následným nahratím na svoje Apple ID.

komentáre
  1. A kde je prosím možné kúpiť iTunes Gift Card použiteľnú so slovenským Apple ID ? U APR pokiaľ viem to možné nie je :-(

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.