Ako spustiť EKG na Apple Watch aj na Slovensku? Existuje len jediný spôsob

apple event 091218 apple watch ecg ekg 0243 600x338 - Ako spustiť EKG na Apple Watch aj na Slovensku? Existuje len jediný spôsob

Začiatkom decembra na svojich hodinkách Apple aktivoval podporu merania EKG. Funkcia je zatiaľ dostupná len v Spojených štátoch, viaže sa však na hardvér.

To bohužiaľ (alebo našťastie?) znamená, že jediným spôsobom, ako funkciu spojazdniť aj na Slovensku a v Čechách, je importovať Apple Watch priamo z Ameriky. Napriek prvotným odhadom sa EKG nedá obísť jednoduchým prestavením regiónu zariadenia, tak ako v prípade ostatných služieb, napríklad Apple News. 

Funkcia je viazaná priamo na IMEI číslo hodiniek, dôvodom sú najskôr regulácie miestnych úradov. Zariadenia na meranie EKG boli doteraz dostupné len na lekársky predpis a Apple Watch sú prvým takýmto voľne dostupným nástrojom. Kedy sa funkcia rozšíri aj na iné trhy, bude záležať ako od iniciatívy Applu, tak aj miestnych úradov. Na Slovensku a v Čechách ju preto len tak skoro neočakávame.

apple watch 4 ecg heartrate - Ako spustiť EKG na Apple Watch aj na Slovensku? Existuje len jediný spôsob

To však neznamená, že vylepšené senzory v štvrtej generácii hodiniek nemôžete využiť aj vy. Keď priložíte prst na digitálnu korunku a zmeráte si srdcový tep, vďaka zabudovaným elektródam bude výsledok presnejší – miesto každých piatich sekúnd totiž hodinky zaznamenajú tep každú sekundu. A nemusíte ich ani kupovať spoza oceánu.

2 komentáre

  1. LExo píše:

    je aj u nas potrebny predpis na zariadenie merajuce EKG ?
    Tato info mi v clanku chyba.

  2. Ratlo píše:

    Nie, u nás si možeš kúpit EKG prístroj takmer akýkoľvek,žiaden predpis nepotrebuješ, ale  ani v USA nejde o žiadny predpis, ide („technické schválenie“). A to musí biť aj u nás. Proste certifikácia zariadenia, že robí to čo má robiť.
    Článok je o ničom.

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Send this to a friend