Adobe Lightroom sa vracia do Mac App Store

Na WWDC 2018, Apple predstavil prepracovaný Mac App Store. Od predstavenia sa na Mac App Store objavilo či znovuobjavilo niekoľko známych aplikácií, vrátane aplikácií Microsoft Office, Microsoft To-Do, BBEdit, Transmit a ďalších.

 

Ďalším na rade je Adobe Lightroom CC, ktorý je dnes dostupný na Mac App Store. Profesionálny softvér na úpravu fotografií je od teraz k dispozícii na stiahnutie, no vyžaduje sa mesačné predplatné vo výške 9,99 USD prostredníctvom systému nákupu v aplikácii. K dispozícií je týždňová skúšobná doba. Súčasťou predplatného je 1TB cloudového úložiska.

The Verge poznamenal, že predchádzajúca verzia Lightroomu dostupná na Mac App Store v roku 2012 stála jednorazovo 149,99 dolárov:

Toto nie je po prvý krát čo sme mohli získať Lightroom v Mac App Store. V roku 2012, pred tým ako Adobe rozdelil svoje aplikácie a predával ich každú samostatne a keď  začal pretláčať Creative Cloud predplatné, bol Lightroom 4 dostupný za 149,99 dolárov. Lightroom 5 sa na Mac App Store nikdy nedostal aj keď v dnešnej dobe už Adobe nepredáva svoje aplikácie každú samostatne.

Táto správa je výhra pre spoločnosti Apple aj Adobe. Apple tak dodal na Mac App Store ďalšiu významnú aplikáciu, ktorej absencia na Mac App Store čelila dlhoročnej kritike. Spoločnosť Adobe medzitým sprístupnila Lightroom veľmi širokému okruhu potenciálnych zákazníkov. Lightroom si je možné predplatiť aj mimo Mac App Store za rovnakú cenu. Jediný rozdiel je, že sa Mac App Store verzia bude o niečo ľahšie aktualizovať.

 

 

komentáre
  1. Tak, ako velmi som mal Adobe rad uz od krasnych cias Photoshopu 2.5, tak mi teraz lezu na nervy! Nastastie nepatrim k profikom, ktori potrebuju komunikovat s inymi agenturami a mat 100% kompatibilitu, takze som s radostou presiel k Affinity. Konecne vysiel aj Publisher a mozem povedat, ze sa mi s nim robi prijemnejsie ako s Indesignom. Verim, ze postupne vychytaju chyby a potom to bude pecka (teda ak neprejdu na rezim predplatneho…)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť