Platobný systém Google Pay prichádza na Slovensko

Zatiaľ čo Apple Pay na Slovensku ešte oficiálne nie je podporovaný, konkurencia robí prvé kroky na to, aby jej riešenie u nás fungovalo.

Systém Google Pay bude už čoskoro fungovať aj na Slovensku, pričom k riešeniu sa dovedna pridali štyri banky. Medzi ne patrí Slovenská sporiteľňa, mBank, J&T a Poštová banka, a očakáva sa, že službu začnú podporovať aj ďalšie banky. Systém nahrádza už existujúcu dvojicu služieb z portfólia Googlu, Android Pay a Google Wallet, a kombinuje ich do aplikácie, ktorá funguje podobne ako Apple Pay.

V nej môžu mať užívatelia uložené údaje od svojich fyzických platobných kariet a vďaka NFC čipu nimi môžu platiť v obchodoch. Takisto sa do aplikácie Google Pay dajú ukladať rôzne darčekové poukážky a kupóny z obchodov alebo reštaurácii, ktoré poskytujú vernostné bonusy aj v digitálnej forme. Výhodou tiež je, že do Google Pay sa dajú pridať existujúce karty a teda nie je treba si zriadiť v banke ďalšiu, virtuálnu platobnú kartu, ako to funguje napríklad pri VÚB Wave2Pay.

Google Pay tiež možno používať na iPhone, no len v USA a Veľkej Británii, a len s použitím inteligentných hodiniek s Android Wear.

Pokiaľ ide o podporu platobných kariet, SĽSP umožňuje používať Google Pay držiteľom bezkontaktných debitných a kreditných kariet MasterCard a VISA, J&T podporuje všetky platobné karty MasterCard a Poštová banka podporuje debitné karty Maestro a MasterCard a predplatené karty. mBank zatiaľ detaily o podporovaných kartách neposkytla.

Google Pay App

komentárov
 1. A je to zpečaťené ????
  Síce už sa o tom hovorí dlhšie, ale čakal som len na moju banku kedy to sprístupní. Čiže pokiaľ sa Apple nerozhýbe. O čom teda VEĽMI SILNO pochybujem. Tak dám zbohom jak iPhonu, tak aWatch. MacuBooku som sa zbavil dávno a ostal už len aTV a iPad. Ale asi ani tý sa nezohrejú dlho????

  0
  0
 2. Dám im čas do leta. Ak to tu nebude dostupné a nebude to ani vo fáze, že bude nejaký termín, kedy táto služba bude u nás dostupná predávam telefón aj hodinky a budem využívať android, čo už ;)

  0
  0
 3. Slovensko nema ani poriadne pokrytie Apple Maps a nie to este nejaky Apple Pay. Oni ani nevedie kde Slovensko je!! Rovnako ako tu nemame VoLTE a VoWIFI…

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.