fbpx

Platobný systém Google Pay prichádza na Slovensko

smartphone payment - Platobný systém Google Pay prichádza na Slovensko

Zatiaľ čo Apple Pay na Slovensku ešte oficiálne nie je podporovaný, konkurencia robí prvé kroky na to, aby jej riešenie u nás fungovalo.

Systém Google Pay bude už čoskoro fungovať aj na Slovensku, pričom k riešeniu sa dovedna pridali štyri banky. Medzi ne patrí Slovenská sporiteľňa, mBank, J&T a Poštová banka, a očakáva sa, že službu začnú podporovať aj ďalšie banky. Systém nahrádza už existujúcu dvojicu služieb z portfólia Googlu, Android Pay a Google Wallet, a kombinuje ich do aplikácie, ktorá funguje podobne ako Apple Pay.

V nej môžu mať užívatelia uložené údaje od svojich fyzických platobných kariet a vďaka NFC čipu nimi môžu platiť v obchodoch. Takisto sa do aplikácie Google Pay dajú ukladať rôzne darčekové poukážky a kupóny z obchodov alebo reštaurácii, ktoré poskytujú vernostné bonusy aj v digitálnej forme. Výhodou tiež je, že do Google Pay sa dajú pridať existujúce karty a teda nie je treba si zriadiť v banke ďalšiu, virtuálnu platobnú kartu, ako to funguje napríklad pri VÚB Wave2Pay.

Google Pay tiež možno používať na iPhone, no len v USA a Veľkej Británii, a len s použitím inteligentných hodiniek s Android Wear.

Pokiaľ ide o podporu platobných kariet, SĽSP umožňuje používať Google Pay držiteľom bezkontaktných debitných a kreditných kariet MasterCard a VISA, J&T podporuje všetky platobné karty MasterCard a Poštová banka podporuje debitné karty Maestro a MasterCard a predplatené karty. mBank zatiaľ detaily o podporovaných kartách neposkytla.

Google Pay App

Zdroj: MojAndroid
Viac článkov na tému

5 komentárov

 1. Mirec píše:

  A je to zpečaťené ????
  Síce už sa o tom hovorí dlhšie, ale čakal som len na moju banku kedy to sprístupní. Čiže pokiaľ sa Apple nerozhýbe. O čom teda VEĽMI SILNO pochybujem. Tak dám zbohom jak iPhonu, tak aWatch. MacuBooku som sa zbavil dávno a ostal už len aTV a iPad. Ale asi ani tý sa nezohrejú dlho????

 2. Jakub píše:

  Dám im čas do leta. Ak to tu nebude dostupné a nebude to ani vo fáze, že bude nejaký termín, kedy táto služba bude u nás dostupná predávam telefón aj hodinky a budem využívať  android, čo už ;)

 3. jan píše:

  je to kazdeho osobna vec ja si urcite moj iphone X ponecham a pockam si na rozsirenie sluzieb na slovensko

 4. Mirec píše:

  Janko, to sa načakáš ???? Slovensko tam veru nebude ani za 2 roky.

 5. scenic píše:

  Slovensko nema ani poriadne pokrytie Apple Maps a nie to este nejaky Apple Pay. Oni ani nevedie kde Slovensko je!! Rovnako ako tu nemame VoLTE a VoWIFI…

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Booking.com

Send this to a friend