Sygic a ďalšie aplikácie mieria na CarPlay

Obľúbená slovenská GPS navigácia Sygic čoskoro dostane podporu pre CarPlay. Spolu s ňou aj ďalšie aplikácie ako napríklad Google Maps a Waze.

S príchodom iOS 12 dostáva automobilové rozhranie CarPlay celkom nové možnosti, vývojárom totiž po prvýkrát odomyká prístup k tvorbe navigačných aplikácií.

https://www.youtube.com/watch?v=AOLvQTDCamM&feature=youtu.be

Slovenský Sygic už stihol podporu CarPlay oznámiť na minulotýždňovom Mobile World Congress v LA. Jeho aplikácie budete na displeji svojho auta spustiť už v dohľadnej dobe – na aktualizácie čakajú apky Sygic GPS Navigation a Sygic Car Navigation.

Okrem Sygicu sa konkurovať vstavaným Apple Maps chystá aj zrejme najväčší hráč na trhu. Google Maps pre CarPlay sú momentálne už v beta teste a vďaka serveru 9to5Mac sa aj môžeme pozrieť, ako budú vyzerať. 

Google Maps už CarPlay podporujú vo verzii 5.0, ktorá sa včera dostala na App Store.

V bete je aj ďalšia obľúbená bezplatná navigácia, Waze. Oficiálny dátum sprístupnenia služby nepoznáme, avšak vzhľadom nato, že podpora 3rd party navígácii bola oznámená ešte v lete, nemalo by to trvať príliš dlho. Vodiči sa tak už čoskoro môžu tešiť na kvalitné alternatívy k Apple Maps.

komentárov
  1. Sygic som používal najmä na cesty do zahraničia. Od kedy môžem dáta v iných štátoch EU čerpať tak ako doma, pre mňa Sygic stratil význam a oveľa lepším riešením je Waze (alebo Google či Apple maps). A keďže Waze je (bude) dostupný aj CarPlay, praktické využitie Sygicu si viem predstaviť len mimo EÚ.

    0
    0
  2. Ahojte. Chcem sa opýtať (možno to bude blbosť) ako dam sygic do autorádia. Mám Pioneer sph da120 kúpené cca 2 roky dozadu. Je potrebne aby bol telefón stále pripojený alebo sa to da nejako skopírovať do rádia?

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť