Sygic a ďalšie aplikácie mieria na CarPlay

Obľúbená slovenská GPS navigácia Sygic čoskoro dostane podporu pre CarPlay. Spolu s ňou aj ďalšie aplikácie ako napríklad Google Maps a Waze.

S príchodom iOS 12 dostáva automobilové rozhranie CarPlay celkom nové možnosti, vývojárom totiž po prvýkrát odomyká prístup k tvorbe navigačných aplikácií.

https://www.youtube.com/watch?v=AOLvQTDCamM&feature=youtu.be

Slovenský Sygic už stihol podporu CarPlay oznámiť na minulotýždňovom Mobile World Congress v LA. Jeho aplikácie budete na displeji svojho auta spustiť už v dohľadnej dobe – na aktualizácie čakajú apky Sygic GPS Navigation a Sygic Car Navigation.

Okrem Sygicu sa konkurovať vstavaným Apple Maps chystá aj zrejme najväčší hráč na trhu. Google Maps pre CarPlay sú momentálne už v beta teste a vďaka serveru 9to5Mac sa aj môžeme pozrieť, ako budú vyzerať. 

Google Maps už CarPlay podporujú vo verzii 5.0, ktorá sa včera dostala na App Store.

V bete je aj ďalšia obľúbená bezplatná navigácia, Waze. Oficiálny dátum sprístupnenia služby nepoznáme, avšak vzhľadom nato, že podpora 3rd party navígácii bola oznámená ešte v lete, nemalo by to trvať príliš dlho. Vodiči sa tak už čoskoro môžu tešiť na kvalitné alternatívy k Apple Maps.

komentárov
  1. Sygic som používal najmä na cesty do zahraničia. Od kedy môžem dáta v iných štátoch EU čerpať tak ako doma, pre mňa Sygic stratil význam a oveľa lepším riešením je Waze (alebo Google či Apple maps). A keďže Waze je (bude) dostupný aj CarPlay, praktické využitie Sygicu si viem predstaviť len mimo EÚ.

  2. Ahojte. Chcem sa opýtať (možno to bude blbosť) ako dam sygic do autorádia. Mám Pioneer sph da120 kúpené cca 2 roky dozadu. Je potrebne aby bol telefón stále pripojený alebo sa to da nejako skopírovať do rádia?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť