fbpx

Sygic a ďalšie aplikácie mieria na CarPlay

Carplay 8195.0.0 600x400 - Sygic a ďalšie aplikácie mieria na CarPlay

Obľúbená slovenská GPS navigácia Sygic čoskoro dostane podporu pre CarPlay. Spolu s ňou aj ďalšie aplikácie ako napríklad Google Maps a Waze.

S príchodom iOS 12 dostáva automobilové rozhranie CarPlay celkom nové možnosti, vývojárom totiž po prvýkrát odomyká prístup k tvorbe navigačných aplikácií.

Slovenský Sygic už stihol podporu CarPlay oznámiť na minulotýždňovom Mobile World Congress v LA. Jeho aplikácie budete na displeji svojho auta spustiť už v dohľadnej dobe – na aktualizácie čakajú apky Sygic GPS Navigation a Sygic Car Navigation.

Okrem Sygicu sa konkurovať vstavaným Apple Maps chystá aj zrejme najväčší hráč na trhu. Google Maps pre CarPlay sú momentálne už v beta teste a vďaka serveru 9to5Mac sa aj môžeme pozrieť, ako budú vyzerať. 

Google Maps už CarPlay podporujú vo verzii 5.0, ktorá sa včera dostala na App Store.

google maps carplay2 - Sygic a ďalšie aplikácie mieria na CarPlay google maps carplay - Sygic a ďalšie aplikácie mieria na CarPlay

V bete je aj ďalšia obľúbená bezplatná navigácia, Waze. Oficiálny dátum sprístupnenia služby nepoznáme, avšak vzhľadom nato, že podpora 3rd party navígácii bola oznámená ešte v lete, nemalo by to trvať príliš dlho. Vodiči sa tak už čoskoro môžu tešiť na kvalitné alternatívy k Apple Maps.

Zdroj: Tlačová správa

6 komentárov

 1. Miloš píše:

  Google Maps, poslednou aktualizáciou už s CarPlay spolupracujú

 2. scenic píše:

  Teda neviem kedy ste pisali tento clanok ale Google mapy su dostupne pre CarPlay od dnesneho rana (19.09.18)…

 3. subside píše:

  Sygic som používal najmä na cesty do zahraničia. Od kedy môžem dáta v iných štátoch EU čerpať tak ako doma, pre mňa Sygic stratil význam a oveľa lepším riešením je Waze (alebo Google či Apple maps). A keďže Waze je (bude) dostupný aj CarPlay, praktické využitie Sygicu si viem predstaviť len mimo EÚ.

 4. Maroš píše:

  Ahojte. Chcem sa opýtať (možno to bude blbosť) ako dam sygic do autorádia. Mám Pioneer sph da120 kúpené cca 2 roky dozadu. Je potrebne aby bol telefón stále pripojený alebo sa to da nejako skopírovať do rádia?

 5. ujo imro píše:

  Od dnes je na CarPlay uz aj Waze !  Sygic este stale len mieri…. No co uz…. mozno bude aspon treti v poradi :)

Pridať komentár

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend