Siri dokáže čítať obsah notifikácií na zamknutom iPhone, Apple chystá opravu

siri iphone waves 800x400 - Siri dokáže čítať obsah notifikácií na zamknutom iPhone, Apple chystá opravu

V priebehu týždňa viaceré weby upozornili na nepríjemný bug so schovanými notifikáciami na zamknutej obrazovke. Siri ich dokáže prečítať aj bez hesla.

iOS ponúka možnosť schovať náhľady na obsah vašich notifikácií, pokiaľ je telefón v zamknutom stave. Na iPhone X je dokonca toto nastavenie aktivované defaultne.

iphone x lock screen macrumors - Siri dokáže čítať obsah notifikácií na zamknutom iPhone, Apple chystá opravu
Zdroj: MacRumors

Brazílsky MacMagazine v utorok upozornil na exploit, ktorý vám obsah takýchto notifikácií prečíta nahlas, aj bez autorizácie cez Face/Touch ID. Stačí o to požiadať našu obľúbenú Siri. Bug sa vzťahuje na množstvo vstavaných a 3rd party aplikácií, vrátane Apple Mailu, Gmailu, Facebook Messengeru a WhatsApp. Podľa serveru MacRumors sa ale netýka iMessage.

Apple sa pre web vyjadril, že o chybe vie a plánuje ju opraviť v nadchádzajúcom update. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o iOS 11.3.

Ako môžete tejto chybe medzitým predísť? Máte iba dve možnosti. Deaktivovať notifikácie pre všetky senzitívne aplikácie, alebo vypnúť dostupnosť Siri zo zamknutej obrazovky.

UložiťUložiťUložiťUložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…