Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+ unikli na internet

Apple nie je jediný, komu unikajú informácie o pripravovaných zariadeniach na verejnosť pred ich oficiálnym ohlásením. Platí to aj v prípade Samsungu, ktorý je prakticky definíciou Androidu – dokonca až tak, že design jeho telefónov kopírovali čínske firmy v roku 2017 viac, než design iPhonu.

Spoločnosť má tento rok uviesť na trh telefón Samsung Galaxy S9S9+, čo budú vlastne priami nástupcovia minuloročných “osmičiek”. K novej generácii patrí zväčša aj nový design, ale uniknuté fotografie naznačujú, že Samsung S9 prešiel len miernym faceliftom, než drastickým redesignom ako tomu bolo v rokoch minulých.

K tomu sa väčšina zmien udiala vzadu, kde sa snímač odtlačkov prstov nachádza konečne pod fotoaparátom a nie vedľa neho. Práve toto dizajnové rozhodnutie, umiestniť snímač do výšky fotoaparátu, bolo zvláštne a pôsobilo, akoby chcel Samsung odnaučiť ľudí používať snímač odtlačkov prstov v prospech snímača rohovky Iris Scanning.

Samsung Galaxy S9

Po vzore iPhone 8 Plus sa však Samsung chystá spraviť krok, ktorý nemusí novej generácii pomôcť. Galaxy S9+ prinesie duálny fotoaparát, zatiaľ čo štandardná S9 bude mať len jeden objektív. S tým samozrejme súvisia väčšie rozmery mobilu, ktorý má byť dokonca podľa ďalších únikov ešte o niečo širší a vyšší, než S8, vďaka čomu puzdra pre S9 nebudú kompatibilné so starším modelom.

Zaujímavosťou je, že fotoaparát na S9 by mal ponúknuť variabilnú clonu pohybujúcu sa medzi f/1.5 a f/2.4, čo by malo byť zároveň najväčšou inováciou telefónu, na ktorú láka už pozvánka na event. S9+ by mal ponúknuť jeden objektív s variabilnou clonou a druhý so statickou. Vo všetkých prípadoch majú zachytávať fotografie v rozlíšení do 12 MPx.

Samsung Galaxy S9+

komentáre
  1. Nemyslim ze by objektiv mel mit variabilni clonu, nedava to smysl, nic takovejo neexistuje. Spis to budou udaje jednotlivych objektivu, u S9+ budou celkem tri (dva vzadu a jeden ze predu).

    0
    0
  2. Čo sa týka bližších informácii, Samsung Galaxy S9 bude v dualnej verzi bez slotu na pamätovú kartu, verzie budu 64GB a 256 GB. Samsung Galaxy S9 256GB by mal byť dostupný iba v čiernej verzii.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť