Predplatné magazínov v Apple News by mohlo prísť už na jar

V marci Apple odkúpil službu Texture, ktorá predplatiteľom ponúka prístup k stovkám digitálnych magazínov. Teraz ju plánuje integrovať do Apple News.

Texture je označovaný aj ako „Netflix pre magazíny“, za fixnú mesačnú sumu totiž ponúka prístup k vyše 200 populárnym digitálnym publikáciám. Podľa najnovšieho článku od Bloombergu je rebranding a integrácia služby do Apple News na spadnutie a dočkať by sme sa jej mohli už na jar. 

Odozva od novinárov a vydavateľstiev je však zatiaľ vlažná. Apple údajne poukazuje na svoje úspechy s inou predplatnou službou, ktorú odkúpil pred pár rokmi – Apple Music. Je však otázne, či sa im podarí replikovať milióny zákazníkov aj v podobe magazínov. Tie za posledné roky prepadajú v obľúbenosti a ich predaje sa neustále znižujú na úkor sociálnych sietí. Apple v sebe podľa istých svedectiev vidí záchrancu priemyslu, jeho poprední vydavatelia sú však naďalej skeptickí.

Apple News medzitým stále nie je dostupná na väčšine trhov, vrátane Slovenska a Čiech. Lokalizovaná verzia je zrejme v nedohľadne, využiť však môžete tie zahraničné – stačí si zmeniť región telefónu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?