Nový MacBook ponúkne Intel Kaby Lake procesor, iPad Pro zas USB-C nabíjačku

Opakovaná špekulácia sa stáva pravdou. Tak by sa dal opísať každoročný kolobeh informácií o chystaných zariadeniach spoločnosti Apple. Tohtoročným headlinerom sa zdá byť nový 13″ MacBook.

O ňom sme toho už počuli veľa. Napríklad, že má ísť o super-lacný notebook s Retina displejom, ktorý by sa dal zohnať už pod 1000 dolárov. Dokonca by sa mohol začať predávať za cenu ešte nižšiu! Dnes netušíme, aká bude pravda, ale v redakcii si myslíme, že Apple začne predávať za trojcifernú sumu len menší 12″ model a chystaný 13-palcový ponechá na štvorcifernej sume.

S tým sa stotožňuje aj server DigiTimes, ktorý uvádza, že nový MacBook by mal stáť 1 200 dolárov a poháňať by ho mal 14nm Intel Kaby Lake procesor, dostupný aj v dnešných iMacoch. Dôvodom pre ponechanie starších procesorov je fakt, že Intel má problémy s 10nm architektúrou. Tie sa dokonca odrazili na znížení burzového ratingu z Neutral na Sell zo strany Goldman Sachs. Naopak, táto inštitúcia zvýšila rating konkurenčného AMD zo Sell na Neutral. Zariadenie by malo byť podľa portálu predstavené v septembri/září tohto roku.

DigiTimes tiež tvrdí, že Apple oznámi dátum vydania nabíjačky AirPower až na tohtoročnom iPhone evente. Cena nabíjačky by sa mala vraj pohybovať na úrovni medzi 160 až 190 dolármi (179?). Nakoniec server uvádza, že Apple oznámi dva nové modely iPadu Pro s 11″ a 12.9″ displejmi, ktoré budú mať tenšie rámčeky a TrueDepth kameru s Face ID. Súčasťou balenia by tiež mala byť nová 18W USB-C nabíjačka s rýchlonabíjaním. Portál tiež vraví, že Apple už nechystá nový iPad mini. Naďalej tak ostane v predaji len štvrtá generácia, dostupná po boku tohtoročného 9.7-palcového iPadu.

Nakoniec zhrnul to, čo už o nových iPhonoch viacmenej vieme: dva modely s OLED displejmi (5.8″ a 6.5″) a jeden 6.1″ LCD model. Všetky tri budú ponúkať Face ID a celoplošné displeje po vzore iPhone X.

komentár
  1. “…tohtoročným HEADLINEROM…” v inom článku “…Apple LEAKOL…”. Naozaj slovenčina príde tak ombadzená, že sa neviete vyvarovať použitiu amerických slov? V tom prípade ste ale obmädzení vy…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť