Nový MacBook Air sa odkladá, uvidíme ho zrejme až koncom roka

Apple údajne plánuje oživiť legendárny MacBook Air, podľa najnovších informácií sa tak však stane až koncom roka.

V posledných mesiacoch sa začali šíriť správy, ktoré urobili radosť nejednému záujemcovi o cenovo dostupný MacBook. Používateľmi obľúbený 13-palcový laptop, ktorý dnes chradne na smetisku dejín by mal totiž čoskoro dostať update. Nie však hocijaký. Retina displej a veľmi atraktívna cenovka 999 dolárov z neho robia ideálny počítač pre rady zákazníkov.

Podľa novej správy od Digitimes sa jeho predstavenia dočkáme najskôr v septembri. Apple údajne presunul štart masovej výroby na druhú polovicu roka a informoval o tom svojich dodávateľov. Môže pritom ísť o problémy s výrobou niektorých komponentov.

To znamená, že debut na WWDC o ktorom sa doteraz špekulovalo, sa konať nebude. Aspoň za predpokladu, že Apple nový MacBook nepredstaví mesiace pred zahájením jeho predaja. A keď vezmeme do úvahy, ako sa spoločnosť naposledy popálila s produktami ako HomePod (predstavený vyše polroka pred vydaním), či AirPower, ktorý sa ešte stále nepredáva, nie je ťažké predstaviť si, že ho ukáže svetu až keď bude pripravený.

Čím bude nový MacBook disponovať, presne nevieme. Okrem 13“ Retina displeja a pravdepodobne novších procesorov bude zrejme osadený USB-C konektormi. Ako sa však Applu podarí skresať cenovku pod 999 dolárov? Taktiež nevieme, či vyjde pod terajším názvom Air, alebo pôjde jednoducho o väčšiu verziu 12” MacBooku.

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť