Nové iPhony by mohli priniesť virtuálnu Apple SIM kartu

Na tohtoročných iPhonoch možno konečne využijeme dve SIM karty súčasne. Podporovať by mali okrem tej fyzickej aj virtuálnu verziu.

Podľa najnovších správ z Číny by mal aspoň jeden z trojice nových Apple telefónov priniesť podporu pre formát Apple SIM. Tieto karty spoločnosť predstavila ešte pár rokov dozadu v iPadoch, vtedy ešte ako fyzické SIM karty s Apple logom.

Funkcia slúži na jednoduché vystriedanie mobilných operátorov cez nastavenia iOS, výhodné napríklad pri cestovaní do zahraničia. Novšie iPady Pro majú túto SIM kartu napevno zabudovanú do hardvéru. Podobné riešenie by mal teraz dostať aj iPhone.

Zachovaná však našťastie bude aj podpora doterajších NanoSIM kariet. Aj keď Apple SIM je už dostupná na viacerých svetových trhoch (aj na Slovensku), jej masové rozšírenie ešte nejaký ten piatok potrvá. Znamenalo by to však, že iPhone by sa dal teoreticky využiť s dvoma SIM kartami súčasne, podobne ako to robia niektoré konkurenčné telefóny, predovšetkým od čínskych výrobcov.

iPhone s dvoma SIM kartami by sa mohol predávať exkluzívne v Číne.

Naplnili by sa tým predpovede viacerých publikácií, ktoré o dual SIM iPhone už viackrát písali. Každý, kto čo i len trochu pozná dizajnovú politiku Applu totiž vie, že do svojich zariadení nebude pridávať „zbytočný“ hardvér. Veď v rámci šetrenia priestoru už padli za obeť klasické veľké SIM karty aj slúchadlový jack. Alebo nie?

Správa totiž ďalej hovorí, že v Číne (kde Apple SIM dostupná nie je) spoločnosť predstaví iPhone s práve dvoma fyzickými SIM kartami. Malo by pritom ísť o budgetový 6,1″ iPhone s LCD displejom, ktorý by sa tak vyrábal v dvoch variantách – s dual SIM a bez.

Koľko SIM kariet dostaneme a v ktorých modeloch to bude, by sme sa mali dozvedieť už za niečo vyše dva mesiace. Nové iPhony budú predstavené tradične už tento september.

komentár
  1. dual-sim … konecne !! nosit sluzobny a osobny telefon so sebou, je dost otrava … takze ako dual-sim som nuteny pouzivat bud WP alebo Android

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť