Nástupca iPhonu X by mal disponovať menším výrezom, v roku 2019 sa ho Apple údajne zbaví úplne

Podľa informácií z kórejského denníka ET News by mali nové iPhony zredukovať veľkosť výrezu pre Face ID. Budúci rok by sme ho už nemuseli mať vôbec.

Už vieme, že tento rok nás čakajú tri nové iPhony. Pokračovateľ iPhonu X, jeho väčšia Plus verzia a taktiež nový LCD model s dostupnejšou cenovkou. Všetky tri budú disponovať Face ID technológiou. A aj keď by sme od Applu očakávali rovnaký dizajn ako minulý rok, podľa správ z Kórei by spoločnosť mohla zapracovať na veľkosti samotného výrezu.

Konkrétne sa spomínajú okrem výrezu aj okraje displeja, ktoré by mali byť taktiež o niečo menšie. Článok však ide ešte ďalej a hovorí, že v roku 2019 by mal Apple s výrezom skoncovať úplne a priviezť tak na svet svoju originálnu víziu – jeden veľký displej.

Spôsobov, akými by sa to dalo dosiahnuť je viacero. Jedným je napríklad integrácia senzorov priamo do displeja pomocou vyvŕtania dier, alebo využitím technológie viacerých displejových vrstiev, tzv. Black Matrix.

Či sa Applu takto komplikovaný kúsok v tretej generácii iPhonu X podarí preniesť do hromadnej výroby, je zatiaľ otázne. Jedna vec je však jasná. Išlo by tak o ďalšie vizuálne odlíšenie iPhonu na trhu, ktorý začal vo veľkom imitovať jeho súčasný dizajn.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť