Google predstavil Android P, prináša podporu pre výrezy podobné iPhonu X

android p dp1 notch simulate 9to5google 800x400 - Google predstavil Android P, prináša podporu pre výrezy podobné iPhonu X

Google včera oznámil novú verziu svojho operačného systému. Android P pridáva softvérovú podporu pre výrezy nad displejom, ako aj ďalšie funkcie.

Len krátko po predstavení iPhonu X začali výrobcovia konkurencie kopírovať jeho kontroverzný výrez s Face ID kamerou. Teraz toto dizajnové riešenie “legitimizoval” už aj Google. Najnovšia verzia Androidu pridáva oficiálnu podporu pre implementáciu takéhoto dizajnu.

android p cutout - Google predstavil Android P, prináša podporu pre výrezy podobné iPhonu X

Nová možnosť pre vývojárov zvaná “DisplayCutout” umožňuje výrobcom zariadení a tvorcom aplikácií simulovať rôzne typy výrezov pre reproduktor a prednú kameru. Od širokého výrezu, aký má napríklad iPhone X, až po úzky, ktorým disponuje napríklad Essential Phone.

Zdá sa, že výrezy na telefónoch budú v najbližších mesiacoch čoraz častejšie. Okrem neznámych čínskych výrobcov totiž zariadenie s ním predstavil nedávno už aj ASUS so svojim ZenFone 5 a hovorí sa aj o novej vlajkovej lodi z dielne LG.

Apple X and Android Notches - Google predstavil Android P, prináša podporu pre výrezy podobné iPhonu X
Telefóny s displejom na celú prednú stranu a výrezom na kamery sú na trhu čoraz častejšie.

Okrem podpory pre výrezy Android P pridáva aj funkcie ako lepšie API na zisťovanie polohy vnútri budov, vylepšené notifikácie, podporu pre viaceré kamery a kodeku HEIF, menšie dizajnové zmeny, obmedzenie prístupu ku kamere a mikrofónu a ďalšie zmeny. Kompletný zoznam si môžete pozrieť na stránkach Googlu.

Android P je momentálne dostupný pre vývojárov, na verejnosť by sa mal dostať v priebehu roka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…