Google predstavil Android P, prináša podporu pre výrezy podobné iPhonu X

Google včera oznámil novú verziu svojho operačného systému. Android P pridáva softvérovú podporu pre výrezy nad displejom, ako aj ďalšie funkcie.

Len krátko po predstavení iPhonu X začali výrobcovia konkurencie kopírovať jeho kontroverzný výrez s Face ID kamerou. Teraz toto dizajnové riešenie “legitimizoval” už aj Google. Najnovšia verzia Androidu pridáva oficiálnu podporu pre implementáciu takéhoto dizajnu.

Nová možnosť pre vývojárov zvaná “DisplayCutout” umožňuje výrobcom zariadení a tvorcom aplikácií simulovať rôzne typy výrezov pre reproduktor a prednú kameru. Od širokého výrezu, aký má napríklad iPhone X, až po úzky, ktorým disponuje napríklad Essential Phone.

Zdá sa, že výrezy na telefónoch budú v najbližších mesiacoch čoraz častejšie. Okrem neznámych čínskych výrobcov totiž zariadenie s ním predstavil nedávno už aj ASUS so svojim ZenFone 5 a hovorí sa aj o novej vlajkovej lodi z dielne LG.

Telefóny s displejom na celú prednú stranu a výrezom na kamery sú na trhu čoraz častejšie.

Okrem podpory pre výrezy Android P pridáva aj funkcie ako lepšie API na zisťovanie polohy vnútri budov, vylepšené notifikácie, podporu pre viaceré kamery a kodeku HEIF, menšie dizajnové zmeny, obmedzenie prístupu ku kamere a mikrofónu a ďalšie zmeny. Kompletný zoznam si môžete pozrieť na stránkach Googlu.

Android P je momentálne dostupný pre vývojárov, na verejnosť by sa mal dostať v priebehu roka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.