Náhradné batérie pre iPhone bude Apple poskytovať aj u nás, za 30 eur

Minulý týždeň Apple oznámil výmenný program opotrebovaných batérií ako odpoveď na kontroverziu so spomaľovaním iPhonov. Podľa našich informácií budú rovnaké podmienky platiť aj na Slovensku.

UPDATE: Predajca iStores nám už poskytol svoj oficiálny cenník. Za výmenu batérie na iPhone 6/6 Plus a novšom (SE, 6s/6s+, 7/7+, 8/8+ a X) si bude účtovať 30 eur vrátane DPH.

UPDATE 2: iStores už od dneška poskytuje výmeny batérie za nové ceny.

Program výmeny je zatiaľ aktívny len cez Apple Story v Spojených štátoch, čoskoro by však mal byť spustený aj vo zvyšných teritóriách po celom svete. Kvôli absencii oficiálneho obchodu nebolo doteraz jasné, ako a či bude výmena batérií prebiehať na Slovensku. Podľa našich zdrojov a taktiež informácií na ostatných Apple weboch, by sa však na nás mali vzťahovať rovnaké podmienky ako pri zvyšku sveta.

Ak teda máte iPhone 6, alebo novší, máte nárok na výmenu batérie za zlacnenú sumu 29 eur, miesto plnej ceny 89 eur (oficiálne čísla z nemeckého apple.de, ceny u nás by mali byť rovnaké). Výmenu by mali poskytovať všetky Applom autorizované servisné strediská a to až do decembra 2018. Bližšie informácie a dátum spustenia programu Apple zverejní už čoskoro na svojich európskych weboch.

Apple sa ospravedlňuje za znižovanie rýchlosti na iPhonoch so starou batériou, ponúka výmenu za 29 dolárov

V súvislosti s výmenou batérií sa taktiež začali objavovať prípady, kedy Apple v predajniach odmietol výmenu batérie, pretože prešla ich diagnostickým testom. Najnovšie informácie od zahraničných webov však potvrdzujú, že tieto podmienky už od tohto roka neplatia a za 29 dolárov/eur si môžete nechať vymeniť batériu na akomkoľvek podporovanom iPhone.

komentárov
 1. V tomto prípade sa nejedná o žiadne sériové číslo ani vek zariadenia,ale o typ a to moje zariadenie spĺňa. Bez ohľadu na výsledky testu batérie. To je môj názor

  0
  0
 2. Nikde sa nepise, ze rychlost zariadeni bude rovnaka ako pred spominanou aktualizaciou? Po vymene baterie sa rychlost obnovi? Po vymene na iphone6 to neevidujem.

  0
  0
 3. Nie problém s častým vypínaním telefónu. Ten link čo mi poslali z iStyle áno je na problém predošlý s vypínaním mobilu. Ale nie na súčasný so spomalením systému.

  0
  0
 4. Celkom ma ”pobavil” prístup v iStores v Nitre, kde mi potom, čo som požiadal o výmenu batérie na iPhone 6 vrámci spomínanej akcie poskytli 2 možnosti:
  ”Buď vám môže batériu vymeniť náš technik, ktorý je tu každý utorok a štvrtok ale nebude to záručná oprava alebo vám to pošleme do Bratislavy, kde vám to vymenia vrámci danej akcie ale nevieme vám povedať, koľko to bude stáť (nebude to len tých 30EUR ale ďalšie poplatky, ktorých výšku mi na predajni povedať nevedeli)…”
  Jedna možnosť lepšia ako druhá.

  0
  0
 5. Tak čo len Bratislava na Slovensku jeee??? Nemenia v Košiciach posielajú do Bratislavy a nevedia ako dlho to bude trvať!!!!

  0
  0
 6. Dnes som volal s technikom s istores a ten my povedal, že program výmeny baterií sa nevzťahujú na modely 8 a 8plus a X – neviem čo je na tom pravdy. Na stránke autorizovaného servisu swissservice je program výmen batérií len od iphone se až po iphone 7plus. Nevravím že môj iphone bude potrebovať túto výmenu, len za takú cenu po roku dať vymeniť baterku by nebol zlý nápad.

  0
  0
 7. POZOR istores strasne ojebava.. mne otvorili a zavreli mobil a uctovali za to 18e za diagnostiku ze vraj nie je orginal baterka a mobil som bral na pausal a baterka je orginal tak ze riadne ojebavaju kokoti a za otvorenie a zatvorenie mobilu vam zauctuju 18e .. davajte si pozor na nich!!!

  0
  0
 8. V mzone servise otrasny pristup. Baterku vymenia za 48 ecok. 30 euro baterka a 18 praca. Keby som to bola vedela, kupim u nich pred tyzdnov bacov pipik a nie xs-kovy iphone.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?