fbpx

macOS High Sierra má ďalší problém s heslami, tentoraz v App Store

macbook pro high sierra

macOS High Sierra možno označiť za jeden z najhoršie zabezpečených systémov v histórii Applu. Od vydania sa totiž objavilo niekoľko správ, ktoré ukazovali, ako ľahko sa dá prelomiť heslo na Macu a získať tak prístup k súkromným údajom užívateľov.

Tieto problémy už Apple odstránil, no objavil sa ďalší, ktorý sa pre zmenu týka nastavení App Storu. Tie sú v macOS High Sierra chránené heslom. Alebo sa tak aspoň tvária, administrátori môžu zadať akékoľvek heslo a ponuka sa im odomkne. Funguje to však len v prípade, že je užívateľ prihlásený ako správca systému. U užívateľov bez správcovských privilégií systém naďalej vyžaduje správne heslo.

Chyba síce nepredstavuje takú hrozbu ako zadanie hesla root pri snahe o prihlásenie sa do počítača, stále však umožňuje ľuďom spáchať zlobu. Ktokoľvek tak môže s trochou zlomyseľnosti zablokovať automatickú inštaláciu bezpečnostných updatov, ktoré v budúcnosti opravia, mimo iného, aj túto chybu. Prítomná je v systéme macOS High Sierra 10.13.2, avšak v beta verziách 10.13.3 už nie je.

macOS High Sierra Preferences Password Bug

Zdroj: MacRumors
Viac článkov na tému

6 komentárov

 1. bambus píše:

  haj siera mi nedáva spávať. Graphisoft napr. nevie urobiť aktualizáciu aby grafika fungovala správne už pol roka. Zmetkuje to a vkuse mi fúka počítač a na pozadí nonstop bzuka harddisk až kým nevypnem wifi pripojenie…. úprimne, velmi ma mrzí, že to nejde vrátiť inak ako prehodiť full disk dakam von z kompu :/

  najviac ma hneva chybajuca podpora pre google chat. to som dene použival teraz jak blb visim na stránke :( celé zle…

  som zvedavy čo zvržu v dalšom update :D

 2. Prďula píše:

  @bambus blbé no… kvôli tomu ostávam na 10.12 a aj to som silno premýšlal či spraviť…

 3. s3030150 píše:

  co nejde vratit?? cista instalacia a manualne nakopirovanie dat zo zalohy za to stoji predsa, High Sierra je hnoj

 4. Jaromir Miko píše:

  bambus: Čo viem tak downgrade by sa mal dať spraviť, len je treba si zohnať inštalačku a vytvoriť bootovacie USB ;-)

 5. babo píše:

  Preco ludia v dnesnej dobe pracujete pod admin pravami
  na OS X? v OS X to nie je vobec otravne, prakricky vsetko omoznuje ja specificku operaciu zamocek,
  ktory sa da odomknut a vlozit
  admin  credentials

 6. Meky61 píše:

  Načo tento zmätok vypustili ? Už tretí krát spúšťam inštaláciu ich najnovšieho OS čo ma stále otravujú upozornenia aby som si nainštaloval najnovšiu verziu. Nehovoriac o hlúposti na iOS zrušiť app 32 bit. Nie každý používa app len na zábavu. iOS 11 je tiež nič moc :-) Až mi to nedalo a začal som hľadať informácie a nestíham sa diviť :-) Ako by som si spomenul na Windows Vista :-) Kde je kvalita a jedinečnosť APPLE spred pár rokov ? Mám viac produktov APPLE ale ak to pôjde takto ďalej pravdepodobne bude jedno či si kúpim o polovicu lacnejší počítač, mobil, hodinky a pod. Táto značka je už zdá sa len zotrvačnosť a prestíž. Ale aj to v krátkej dobe pravdepodobne veľa ľudí pochopí a prestane kupovať APPLE. Je to veľká škoda, že tak kvalitne zavedený systém takto dokážu zničiť. Jobs sa musí v hrobe obracať :-)

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend