iPhone XS a iPhone XR majú aktívne NFC na pozadí

iPhone 6 NFC

Jednou z noviniek, ktorej Apple absolútne nevenoval pozornosť na včerajšej konferencii, je vylepšená NFC funkcionalita v modeloch iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max.

Trojica telefónov má otvorenejšiu NFC funkcionalitu. Telefóny dokážu identifikovať NFC štítky aj bez otvorenej aplikácie a celý proces tak bude prebiehať na pozadí operačného systému. Samozrejme to má aj svoje obmedzenia. NFC čítačka bude aktívna len, ak sa telefón práve používa a teda nefunguje pri zhasnutej ani zamknutej obrazovke, aby nedochádzalo k nechcenému identifikovaniu NFC objektov. Takisto sa funkcia deaktivuje v prípade, že užívatelia práve používajú fotoaparát, Apple Pay Wallet alebo majú zapnutý režim Lietadlo.

A praktické využitie? Užívatelia budú môcť takto skenovať NFC štítky v muzeách, obchodoch či na rôznych iných miestach bez nutnosti otvoriť požadovanú aplikáciu. Až po priložení mobilu k NFC štítku sa na telefóne objaví notifikácia, ktorá umožní zapnúť konkrétnu aplikáciu. Ak je mobil zamknutý, systém požiada užívateľa najprv o odomknutie, aby mohli byť NFC dáta prenesené medzi štítkom a telefónom.

iPhone XR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.