iPhone Xr zlacnel v Japonsku o takmer 100€

iPhone XR Header

Darí sa novým telefónom od Applu? Analytici sa zhodujú, že veľmi nie a Apple v dôsledku toho spomaľuje výrobu všetkých troch modelov Xr, Xs aj Xs Max. Spoločnosť to priamo nepotvrdila, ale predajmi nových iPhonov sa nechváli a pri poslednom oznámení finančných výsledkov prehlásila, že už nebude uvádzať predaje.

Spoločnosť okrem toho spravila ďalší krok, o ktorom sa hovorilo už skôr. Apple nepriamo znížil cenu modelu Xr v Japonsku, kde ho môžu zákazníci operátora NTT Docomo získať o 100 dolárov lacnejšie. Nová zredukovaná cena má za cieľ prilákať k farebným telefónom viac ľudí a teda zvýšiť dopyt po telefóne. Kým pôvodne ho operátor ponúkal na dvojročný paušál za asi 280€, teraz ho ponúka len za 185€ v 64GB verzii. Bežné mesačné poplatky by sa mali následne pohybovať na úrovni 54€.

Špekuluje sa pritom, že Apple zlacnil telefón v Japonsku z dôvodu nižšieho záujmu, než sa očakávalo. Kalifornský gigant pritom ovláda asi 50% japonského mobilného trhu, avšak dnes sa najpopulárnejším modelom v krajine zdá byť iPhone 8 a iPhone 8 Plus.

komentárov
 1. Zle sa drzi je moc siroky a to mam chlapsku ruku. Galaxy S8 bol hned vedla a ten mi padol do ruky presne. Aj X-ko je prisiroke.
  Tak si este pockam, snad sa spamataju aj v sirke zariadenie aj vo vyske ceny.

  0
  0
 2. mám XR hlavne kvôli dualsim a podľa mna je to v pohode telefón, tiež sa mi páči možnosť vybrať si jeho farbu a ako lowend mi nepríde, skôr je to telefón pre ľudí a ma čo ma mat a XSko mne príde úplne zbytočné. Drží sa v ruke dobre, baterka vydrží a nie je príliš veľký. XSko je už ozaj pre vyššiu klientelu a po 5c je XR ďalší dobrý počin od Applu.
  .

  0
  0
 3. Mám SIM zatiaľ v šachte a čakám, ktorý operátor na SK uvedie e-sim. Mám dvoch operátorov, jedného by som mal ako esim, druhého v šachte. Zatiaľ mám XR a 5c a keď sú na spoločnej sieti, tak ak niekto volá na číslo v telefóne, ktorý nemám pri sebe, ale mám oba na rovnakej sieti, tak mi to vyzváňa aj na druhom. Tiež si viem na každom z nich vybrať z akého čísla chcem odoslať správu napr. Chcem sa len zbaviť nutnosti dvoch telefónov, preto som išiel do XR a som vo vyčkávacom móde. Raz to už príde určite. Tiež som mal bluetooth adaptér, ktorý mohol mať v sebe nano SIM a po nainštalovaní apky do telefónu sa to chovalo ako druhá karta. Volalo sa to IKOS K1S a fungovalo to celkom dobre, ale radšej chcem mať len jedno zariadenie v ňom dve SIM a preto ma potešilo, že toto už začal podporovať aj Apple, aj keď zas po svojom, lebo najbližsie e-sim funguje v CZ a Rakúsku, konkrétne T-Mobile/Telekom sieť. U nás sa to javí skôr, že prvý bude Orange, lebo už majú e-sim v testovacej prevádzke a keby si ich prémiový zákazník, e-sim Ti dokonca dajú už teraz, ale na iPhone ti zatiaľ nepôjde a ostatný operátori mlčia. Takže uvidíme.

  0
  0
 4. Info zo stránky Orange:

  Ako si aktivujem eSIM kartu?
  Detailný postup aktivácie
  Zákazník si na pobočke, cez e-shop alebo v zákazníckej zone zakúpi aktivačný QR kód slúžiaci na stiahnutie eSIM profilu do mobilného zariadenia. O tom, kedy si eSIM aktivuje, rozhoduje sám zákazník. Pri zakúpení eSIM mu bude ponúknutá možnosť nasnímania QR kódu pre stiahnutie eSIM profilu priamo z monitoru alebo QR kód obdrží v papierovej forme. Po nasnímaní QR kódu môže svoje číslo a paušál využívať bezprostredne v priebehu niekoľkých sekúnd, hneď ako sa eSIM zariadenie prvýkrát prihlási do siete.

  Aplikácie najznámejších výrobcov pre správu eSIM kariet:
  Očakávame, že každý väčší výrobca zariadení bude mať vyvinutú vlastnú eSIM aplikáciu napr. Apple eSIM, Samsung eSIM, Huawei eSIM, je však možné, že menej známi výrobcovia zariadení s Androidom budú používať napríklad aplíkaciu od Google – Google eSIM. Sekundárne zariadenia ako napríklad smarthodinky využívajú na aktiváciu eSIM zväčša aplikáciu v smartfóne slúžiacu na spárovanie smartfónu a smarthodiniek. Zariadenia s operačným systémom Windows majú možnosť aktivácie eSIM napríklad ako súčasť Nastavení PC prípadne na paneli Štart v časti venujúcej sa bezdrôtovým pripojeniam (Wifi a 4G/LTE pripojeniu).

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.