iPhone Xr zlacnel v Japonsku o takmer 100€

iPhone XR Header

Darí sa novým telefónom od Applu? Analytici sa zhodujú, že veľmi nie a Apple v dôsledku toho spomaľuje výrobu všetkých troch modelov Xr, Xs aj Xs Max. Spoločnosť to priamo nepotvrdila, ale predajmi nových iPhonov sa nechváli a pri poslednom oznámení finančných výsledkov prehlásila, že už nebude uvádzať predaje.

Spoločnosť okrem toho spravila ďalší krok, o ktorom sa hovorilo už skôr. Apple nepriamo znížil cenu modelu Xr v Japonsku, kde ho môžu zákazníci operátora NTT Docomo získať o 100 dolárov lacnejšie. Nová zredukovaná cena má za cieľ prilákať k farebným telefónom viac ľudí a teda zvýšiť dopyt po telefóne. Kým pôvodne ho operátor ponúkal na dvojročný paušál za asi 280€, teraz ho ponúka len za 185€ v 64GB verzii. Bežné mesačné poplatky by sa mali následne pohybovať na úrovni 54€.

Špekuluje sa pritom, že Apple zlacnil telefón v Japonsku z dôvodu nižšieho záujmu, než sa očakávalo. Kalifornský gigant pritom ovláda asi 50% japonského mobilného trhu, avšak dnes sa najpopulárnejším modelom v krajine zdá byť iPhone 8 a iPhone 8 Plus.

komentárov
 1. Zle sa drzi je moc siroky a to mam chlapsku ruku. Galaxy S8 bol hned vedla a ten mi padol do ruky presne. Aj X-ko je prisiroke.
  Tak si este pockam, snad sa spamataju aj v sirke zariadenie aj vo vyske ceny.

  0
  0
 2. mám XR hlavne kvôli dualsim a podľa mna je to v pohode telefón, tiež sa mi páči možnosť vybrať si jeho farbu a ako lowend mi nepríde, skôr je to telefón pre ľudí a ma čo ma mat a XSko mne príde úplne zbytočné. Drží sa v ruke dobre, baterka vydrží a nie je príliš veľký. XSko je už ozaj pre vyššiu klientelu a po 5c je XR ďalší dobrý počin od Applu.
  .

  0
  0
 3. Mám SIM zatiaľ v šachte a čakám, ktorý operátor na SK uvedie e-sim. Mám dvoch operátorov, jedného by som mal ako esim, druhého v šachte. Zatiaľ mám XR a 5c a keď sú na spoločnej sieti, tak ak niekto volá na číslo v telefóne, ktorý nemám pri sebe, ale mám oba na rovnakej sieti, tak mi to vyzváňa aj na druhom. Tiež si viem na každom z nich vybrať z akého čísla chcem odoslať správu napr. Chcem sa len zbaviť nutnosti dvoch telefónov, preto som išiel do XR a som vo vyčkávacom móde. Raz to už príde určite. Tiež som mal bluetooth adaptér, ktorý mohol mať v sebe nano SIM a po nainštalovaní apky do telefónu sa to chovalo ako druhá karta. Volalo sa to IKOS K1S a fungovalo to celkom dobre, ale radšej chcem mať len jedno zariadenie v ňom dve SIM a preto ma potešilo, že toto už začal podporovať aj Apple, aj keď zas po svojom, lebo najbližsie e-sim funguje v CZ a Rakúsku, konkrétne T-Mobile/Telekom sieť. U nás sa to javí skôr, že prvý bude Orange, lebo už majú e-sim v testovacej prevádzke a keby si ich prémiový zákazník, e-sim Ti dokonca dajú už teraz, ale na iPhone ti zatiaľ nepôjde a ostatný operátori mlčia. Takže uvidíme.

  0
  0
 4. Info zo stránky Orange:

  Ako si aktivujem eSIM kartu?
  Detailný postup aktivácie
  Zákazník si na pobočke, cez e-shop alebo v zákazníckej zone zakúpi aktivačný QR kód slúžiaci na stiahnutie eSIM profilu do mobilného zariadenia. O tom, kedy si eSIM aktivuje, rozhoduje sám zákazník. Pri zakúpení eSIM mu bude ponúknutá možnosť nasnímania QR kódu pre stiahnutie eSIM profilu priamo z monitoru alebo QR kód obdrží v papierovej forme. Po nasnímaní QR kódu môže svoje číslo a paušál využívať bezprostredne v priebehu niekoľkých sekúnd, hneď ako sa eSIM zariadenie prvýkrát prihlási do siete.

  Aplikácie najznámejších výrobcov pre správu eSIM kariet:
  Očakávame, že každý väčší výrobca zariadení bude mať vyvinutú vlastnú eSIM aplikáciu napr. Apple eSIM, Samsung eSIM, Huawei eSIM, je však možné, že menej známi výrobcovia zariadení s Androidom budú používať napríklad aplíkaciu od Google – Google eSIM. Sekundárne zariadenia ako napríklad smarthodinky využívajú na aktiváciu eSIM zväčša aplikáciu v smartfóne slúžiacu na spárovanie smartfónu a smarthodiniek. Zariadenia s operačným systémom Windows majú možnosť aktivácie eSIM napríklad ako súčasť Nastavení PC prípadne na paneli Štart v časti venujúcej sa bezdrôtovým pripojeniam (Wifi a 4G/LTE pripojeniu).

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť