Apple Pay štartuje v Belgicku a Kazachstane

Ďalšia správa spojená s príchodom Apple Pay obletela svet. Bohužiaľ ani zmienka o Česku či Slovensku. 

Ako sa očakávalo, Apple Pay spustili 28.11.2018 v Belgicku. Tamojší užívatelia sa môžu tešiť z bezkontaktného platenia iPhonom či Apple Watch. Samozrejme ak službu podporuje vydavateľ karty. V tomto prípade sa príchod Apple Pay stal exkluzívnym partnerstvom medzi BNP Paribas Fortis a ich dcérske Fintro a Hello banky.

Je možné, že s postupom času sa k týmto bankám pridajú aj ďalšie finančné domy, avšak zatiaľ nie sú dostupné žiadne bližšie informácie. Pre pripomenutie, Apple Pay je možné využívať na zariadeniach iPhone a Apple Watch, Macoch s podprpou TouchID a Macoch starších 2012 s kombináciou iPhonu alebo Apple Watch.

Okrem tešiacich sa belgičanov zavítal Apple Pay aj do Kazachstanu. Zoznam bánk podporujúcich túto funkciu je omnoho dlhší ako pri Belgicku. Podporu ponúkajú Eurasian Bank, Halyk Bank, ForteBank, Sberbank, Bank CenterCredit a ATFBank. Podľa Forbes až 65% krajiny podporuje bezkontaktné platby a finančné domy sa túto možnosť snažia progresívne rozšíriť.

Belgicko a Kazachstan sa tak stali 30. a 31. krajinou, kde je Apple Pay oficiálne dostupné. Apple Pay by v tomto roku malo zavítať aj do neďalekého Nemecka a Saudskej Arábie.

Apple Pay bolo spustené v októbri 2014 v Spojených Štátoch, pričom sa následne rozšírilo do mnohých krajín vrátane Veľkej Británie, Kanady, Austrálie, Číny, Singapúru, Švajčiarska, Francúzska, Japonska, Španielska, Talianska, Švédska, Fínska, Ruska,  Brazílie, Poľska, Írska a Ukrajiny.

komentáre
  1. Kazachstan ano a my ne. At mi nikdo nerika, ze to nestoji na strane nasich bank. Prosla i takova byrokraticka zeme, jako je Belgie. Oficialni stanoviska bank, ze by jako moc chteli, ale ze to nezavisi na nich jsou podle mne nesmysl.

    0
    0
  2. Pavel, budte radi. Smart grid nastupuje a čím neskôr začnú ľudia vo všetkých krajinách používať digitálne platby, tým skôr sa ostatní budú mať možnosť zobudiť. My Apple Pay nielen nepotrebujeme ale nechceme. Nikto z nás by nemal používať kreditky a ani digitálne platby, lebo z teórie digitálneho väzenia spravíme realitu.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.