iFixit rozobral Mac mini: Zmena k lepšiemu, no nie dostatočná

Mac mini

iFixit sa pozrel na nový Mac mini a po tom, čo predošlý model do značnej miery stratil upgradovateľnosť, prichádzajú pozitívnejšie správy. Ale mohli byť aj lepšie.

iFixit po rozobraní nového Mac mini zistil, že Apple umožňuje upgradovať RAM, keďže nie je vstavaná na doske, ale je užívateľsky prístupná. Využívajú sa pritom LPDDR4 moduly, ktoré sa dajú ľahko zohnať, ale Apple odporúča, aby upgrade vykonal odborník a nie užívateľ. Operačné pamäte sú ukryté pod perforovaným kovovým štítom, ktorý zaručuje, aby pamäte operujúce pri 2666 MHz neinterferovali s ostatnými funkciami zariadenia. Celkovo nájdeme dva SO-DIMM sloty na doske.

Mac mini Teardown

Ak ste ale dúfali v možnosť upgradovania disku, aká bola typická na revíziu z roku 2012, prichádzajú opäť zlé správy. Ani terajšia generácia totiž neumožňuje upgradovať disk, keďže je nové Flash úložisko umiestnené priamo na základnej doske, presne ako procesor. Apple podľa zistení iFixit využíva aj tentoraz úložisko od Toshiby, ktoré je vstavané na doske spolu s ďalšími čipmi vrátane procesoru, grafického čipu, T2 čipu a Thunderbolt 3 radiča od Intelu.

Mac mini preto získal hodnotenie opraviteľnosti 6/10, čím prekonal prakticky každý dnešný Mac s výnimkou Macu Pro z roku 2013.

Mac mini Teardown

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.