DigiTimes: TSMC bude jediným výrobcom čipov Apple A12

S trojicou aktuálnych iPhonov na trhu nastal čas zamerať sa na budúcnosť a na to, čo nás čaká túto jeseň. Očakáva sa, že Apple predstaví trojicu nových iPhonov, ktoré budú disponovať procesorom Apple A12.

Tento procesor bude podľa zdrojov blízkych serveru DigiTimes vyrábať exkluzívne TSMC. Pôvodne sa pritom hovorilo, že časť čipov bude vyrábať Samsung, ten ale stratil priazeň Applu po tom, ako jeho čipy pre iPhone 6s boli pomalšie oproti čipom od TSMC. Vo výsledku tak bol TSMC jediným výrobcom procesorov A10 Fusion a A11 Bionic.

Procesor má byť vyrábaný 7nm výrobným procesom a na jeho výrobu má byť použitá technológia extrémneho ultrafialového žiarenia (EÚV), s ktorou možno umiestniť na menšiu plochu viac tranzistorov a vydláždiť tak cestu vyššiemu výkonu. A možno dlhšej výdrži batérie.

Podľa špekulácií by mal Apple tento rok predstaviť tri modely iPhonu. Dva vychádzajú z dizajnu iPhone X a majú ponúkať 5.8″ a 6.4″ displeje, zatiaľ čo tretí model má byť nástupcom populárneho iPhonu SE.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Navigácia pre motocyklistov od Sygicu je už v Apple CarPlay a Android Auto

V reakcii na silný dopyt zo strany milovníkov dvojkolesových tátošov je špecializovaná navigácia Sygic pre motorky teraz k dispozícii cez Apple CarPlay a Android Auto. Motocyklistom umožňuje sústrediť sa na cestu a zároveň poskytuje všetky dôležité informácie pre lepší zážitok z jazdy a bezpečnosť už aj na dispeji motocyklov.
pokračovanie článku

Apple pripravuje nový Mac s 1,5TB RAM, zrejme sa nedoplatíme

Keď Apple predstavil Mac Pro s čipom M2 Ultra, prakticky tým celý počítač odpísal. S prechodom na vlastnú architektúru čipov došlo totiž k výraznému okliešteniu možností upgradu, vďaka čomu sa z vrcholného desktopu stal prakticky iba glorifikovaný Mac Studio.