Čo robiť, ak zabudnete heslo vášho iOS zariadenia?

Častá otázka. Zabudol som kód na svoj iPhone/iPod/iPad. Čo teraz? Samozrejme existuje spôsob ako tento problém vyriešiť. No máme dobrú ale aj zlú správu. Nezúfajte, zariadenie sa dá záchrániť a používať. Zlá správa však je, že pokiaľ nemáte zálohu zariadenia bez zapnutého kódu, prídete o všetky vaše údaje na zariadení.

Nižšie vám prinášame návod, ako tento problém vyriešiť.

Ak zadáte nesprávny prístupový kód na zariadení iOS šesťkrát za sebou, zariadenie sa zablokuje a vyzve vás na zadanie hesla o určitý čas. Taktiež sa vám zobrazí správa, ktorá vás upozorní, že so zariadením nebude možné chvíľu pracovať.

iOS zariadenie iphone is disabled

Najprv vyberte spôsob, ktorým vymažete vaše zariadenie:

Pokiaľ ste si nespravili zálohu zariadenia pred tým, ako ste do neho vložili heslo, neexistuje žiadny spôsob, ako dáta zo zariadenia zachovať. Musíte zariadenie obnoviť, čím ale prídete o všetky dáta a nastavenia, ktoré sú na ňom uložené. Na obnovu budeme potrebovať iTunes. Existujú dva spôsoby, ako zariadenie obnoviť do továrenských nastavení. Prvým spôsobom je, pokiaľ máte iPhone synchronizovaný s iTunes. Druhý postup sa zameria na prípad, kde iPhone nie je synchronizovaný s iTunes (použitie Recovery módu).

Obnovte zariadenie pomocou iTunes, aby ste vymazali heslo

Ak ste zariadenie synchronizovali s iTunes, môžete zariadenie obnoviť. Tento proces vymaže zariadenie a jeho prístupový kód a obnoví ho do továrenských nastavení.
Pripojte svoje zariadenie k počítaču, s ktorým je synchronizované.

  1. Otvorte službu iTunes. Ak si iTunes vyžiada prístupový kód, skúste iný počítač, s ktorým bolo zariadenie v minulosti synchronizované, alebo použite režim obnovenia (Recovery mód).
  2. Počkajte na synchronizáciu zariadenia s iTunes a zálohovanie.
  3. Po dokončení synchronizácie a zálohovania kliknite na položku Obnoviť (Názov zariadenia).
  4. Keď sa počas obnovy iOS zariadenia dostanete na obrazovku Úvodné nastavenie (Dobrý deň), klepnite na Obnoviť zo zálohy iTunes.
  5. Vyberte zariadenie v službe iTunes. Pozrite sa na dátum a veľkosť každej zálohy a vyberte najrelevantnejšiu.

Vymažte svoje zariadenie pomocou režimu obnovenia (Recovery mód) a odstráňte tak zabudnutý prístupový kód

Ak nebolo vaše zairadenie nikty synchronizované s iTunes, budete musieť obnoviť zariadenie pomocou režimu obnovenia. Tento proces vymaže zariadenie a jeho prístupový kód a obnoví ho do továrenských nastavení.

  1. Pripojte zariadenie so systémom iOS k počítaču a otvorte iTunes.
  2. Pokým je zariadenie pripojené, spravte tvrdý reštart: Na zariadení iPhone X, iPhone 8 alebo iPhone 8 Plus: Stlačte a rýchlo uvoľnite tlačidlo na zvýšenie hlasitosti. Násldene stlačte a rýchlo uvoľnite tlačidlo zníženia hlasitosti. Potom stlačte a podržte bočné tlačidlo, kým sa nezobrazí obrazovka režimu obnovenia. Na iPhone 7 alebo iPhone 7 Plus: súčasne stlačte a podržte tlačidlo Zamknúť/Zobudiť a tlačidlo na zníženie hlasitosti. Držte ich, kým sa nezobrazí obrazovka režimu obnovenia. Na iPhone 6s a starších, iPad alebo iPod touch: súčasne stlačte a podržte vrchné tlačidlo a tlačidlo Domov (prípadne bočné tlačidlo na pravej strane zariadenia). Držte ich, kým sa nezobrazí obrazovka režimu obnovenia.
  3. Keď v iTunes uvidíte možnosť Obnoviť alebo aktualizovať, vyberte položku Obnoviť. (iTunes automaticky začne sťahovať softvér pre vaše zariadenie. Ak bude proces trvať viac ako 15 minút, zariadenie ukončí mód obnovy a vtedy je nutné opakovať krok 2. a 3.)
  4. Počkajte na dokončenie procesu. Potom môžete nastaviť a začať používať zariadenie.

Obrázkové postupy pre Recovery mód

iOS recovery iPhone X iOS recovery iPhone 8 iOS recovery iPhone SE

UložiťUložiť

Uložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.