Bezpečnostné patche pre macOS Sierra a El Capitan opravujú zraniteľnosti Spectre a Meltdown

Apple včera večer vydal okrem novej verzie macOS High Sierra aj bezpečnostné záplaty pre staršie systémy. Opravujú zraniteľnosti v Intel procesoroch.

Začiatkom roka sme o zraniteľnostiach Meltdown a Spectre písali podrobnejšie – v skratke sa týka o bugy v architektúre procesora, ktoré sa dajú teoreticky zneužiť tretími stranami. Apple ich už opravil najnovšími verziami macOS aj iOS, otázne však ostávali staršie systémy.

V našom článku sme sa odvolávali na podporný dokument Applu, ktorý spomínal, že opravy boli už súčasťou bezpečnostného updatu koncom minulého roka. Tieto informácie však zo stránky rýchlo zmizli a zrejme išlo od Applu o chybu.

Spectre a Meltdown riešia až najnovšie patche 2018–001, ktoré sú momentálne dostupné cez Mac App Store na systémoch macOS SierraOS X El Capitan. Všetkým používateľom silne odporúčame si tieto aktualizácie čo najskôr nainštalovať.

Opráv pre ešte staršie systémy ako Yosemite sa už asi nedočkáme, rovnako ako pre iOS verzie staršie než iOS 11.

komentárov
  1. Upgaroval som môj MacBook Air (13-inch, Mid 2012) dnes nadránom. Naobed zapnem a každé dve minúty reštart, ešeže  mám time machine , všetko zachánené ale bolo to tesné.

  2. Lubor: to si ma teda potešil… mám MBA 2014, patch som čerstvo nainštaloval a time machine nemám. Teraz dúfam, že na mojom Macu to robiť nebude.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?