Bezpečnostné patche pre macOS Sierra a El Capitan opravujú zraniteľnosti Spectre a Meltdown

Apple včera večer vydal okrem novej verzie macOS High Sierra aj bezpečnostné záplaty pre staršie systémy. Opravujú zraniteľnosti v Intel procesoroch.

Začiatkom roka sme o zraniteľnostiach Meltdown a Spectre písali podrobnejšie – v skratke sa týka o bugy v architektúre procesora, ktoré sa dajú teoreticky zneužiť tretími stranami. Apple ich už opravil najnovšími verziami macOS aj iOS, otázne však ostávali staršie systémy.

Bezpečnostné diery Meltdown a Spectre sa týkajú všetkých Macov a iOS zariadení. Ako sa im vyhnúť?

V našom článku sme sa odvolávali na podporný dokument Applu, ktorý spomínal, že opravy boli už súčasťou bezpečnostného updatu koncom minulého roka. Tieto informácie však zo stránky rýchlo zmizli a zrejme išlo od Applu o chybu.

Spectre a Meltdown riešia až najnovšie patche 2018–001, ktoré sú momentálne dostupné cez Mac App Store na systémoch macOS SierraOS X El Capitan. Všetkým používateľom silne odporúčame si tieto aktualizácie čo najskôr nainštalovať.

Opráv pre ešte staršie systémy ako Yosemite sa už asi nedočkáme, rovnako ako pre iOS verzie staršie než iOS 11.

komentárov
  1. Upgaroval som môj MacBook Air (13-inch, Mid 2012) dnes nadránom. Naobed zapnem a každé dve minúty reštart, ešeže mám time machine , všetko zachánené ale bolo to tesné.

    0
    0
  2. Lubor: to si ma teda potešil… mám MBA 2014, patch som čerstvo nainštaloval a time machine nemám. Teraz dúfam, že na mojom Macu to robiť nebude.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.