fbpx

Bezpečnostné patche pre macOS Sierra a El Capitan opravujú zraniteľnosti Spectre a Meltdown

thunderbolt display el capitan 600x387 - Bezpečnostné patche pre macOS Sierra a El Capitan opravujú zraniteľnosti Spectre a Meltdown

Apple včera večer vydal okrem novej verzie macOS High Sierra aj bezpečnostné záplaty pre staršie systémy. Opravujú zraniteľnosti v Intel procesoroch.

Začiatkom roka sme o zraniteľnostiach Meltdown a Spectre písali podrobnejšie – v skratke sa týka o bugy v architektúre procesora, ktoré sa dajú teoreticky zneužiť tretími stranami. Apple ich už opravil najnovšími verziami macOS aj iOS, otázne však ostávali staršie systémy.

Bezpečnostné diery Meltdown a Spectre sa týkajú všetkých Macov a iOS zariadení. Ako sa im vyhnúť?

V našom článku sme sa odvolávali na podporný dokument Applu, ktorý spomínal, že opravy boli už súčasťou bezpečnostného updatu koncom minulého roka. Tieto informácie však zo stránky rýchlo zmizli a zrejme išlo od Applu o chybu.

Spectre a Meltdown riešia až najnovšie patche 2018–001, ktoré sú momentálne dostupné cez Mac App Store na systémoch macOS Sierra a OS X El Capitan. Všetkým používateľom silne odporúčame si tieto aktualizácie čo najskôr nainštalovať.

Opráv pre ešte staršie systémy ako Yosemite sa už asi nedočkáme, rovnako ako pre iOS verzie staršie než iOS 11.

Zdroj: MacRumors

5 komentárov

 1. Jarek O píše:

  Teď  je jenom otázka, jestli ty patche nejsou předčasné… Intel přišel s tím, že vytvořené opravy jsou chybné a důrazně doporučují patche neinstalovat: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/461387-opravy-kritickych-chyb-procesoru-neinstalujte-nepovedly-se.html
  Nikde se ale nepíše, jaké použil Apple…

 2. Roberthini píše:

  cize pokial na PC nic nenainstalujem tak mi nic nehrozi? lebo uz rok mam stale tie iste programy

 3. Lubor píše:

  Upgaroval som môj MacBook Air (13-inch, Mid 2012) dnes nadránom. Naobed zapnem a každé dve minúty reštart, ešeže  mám time machine , všetko zachánené ale bolo to tesné.

 4. Jaromir Miko píše:

  Lubor: to si ma teda potešil… mám MBA 2014, patch som čerstvo nainštaloval a time machine nemám. Teraz dúfam, že na mojom Macu to robiť nebude.

 5. bambus píše:

  osx sierra + MBP 2010: instal včera – zatial no problem.

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend