fbpx

Beta verzia iOS 12.1 obsahuje opravu chyby s nabíjaním

ios 12 logo 600x300 - Beta verzia iOS 12.1 obsahuje opravu chyby s nabíjaním

Druhá beta iOS 12.1, ktorá bola vydaná len pred nedávnom opravuje opravu problému s nabíjaním, ktorý postihol iPhone XS, XS Max a ďalšie iOS zariadenia. 

Táto chyba bola objavená po zahájení predaja nových iPhonov a okamžite nahlásená. Bug spôsobil, že sa niektoré iPhony a iPady odmietli nabíjať pomocou Lightning konektoru, pokiaľ nebol “aktivovaný” displej. 

https://macblogsk.wpengine.com/2018/iphone-xs-ma-problemy-s-nabijanim-a-prednou-kamerou-o-co-ide/

Podľa Rene Ritchieho z iMore obsahuje nová beta iOS 12.1 opravu chyby, čo v preklade pre iOS užívateľov znamená, že už nebudú musieť niekoľkokrát kontrolovať svoje zariadenie či sa nabíja. Chyba našťastie nepostihla všetky iPhony a iPady. No tie zariadenia, ktoré boli postihnuté sa nezačali nabíjať, pokým bol displej zariadenia vypnutý.

Ťuknutím na iPhone, aby sa prebudil v tejto situácií spustilo nabíjanie. Ak sa ale na displej neťuklo a obrazovka ostala vypnutá, zariadenie sa odmietlo nabíjať.  

Aj keď tento problém hlásili hlavne užívatelia nových iPhone XS a XS Max, vyzerá to, že sa chyba rozšírila po mnohých ďalších zariadeniach s iOS 12. 

Zdroj: MacRumors
Viac článkov na tému

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridať komentár

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend