fbpx

Apple začal vyrábať iPhone 6s v Indii

apple india 120120 600x400 - Apple začal vyrábať iPhone 6s v Indii

Po tom, čo Apple začal minulý rok vyrábať iPhone SE v Indii, tu začal vyrábať aj ďalší produkt: iPhone 6s.

Výroba iPhonu 6s prebieha od minulého týždňa vo fabrike Wistronu v Bengalúre, teda v rovnakej fabrike, kde sa začali minulý rok vyrábať aj modely iPhone SE. Dôvodom pre zahájenie výroby tohto zariadenia v Indii má byť jeho komerčný potenciál na tamojšom trhu. Pre Apple to znamená tiež zabitie dvoch múch jednou ranou.

V prvom rade to znamená, že sa uvoľnia kapacity v čínskych fabrikách Foxconnu a Pegatronu, kde sa môžu tým pádom začať vyrábať chystané budúce produkty. Iba túto jeseň/podzim by mali na trh vstúpiť tri modely iPhonu, menovite X2, X2 Plus a budgetové X prvej generácie. Druhým dôvodom je, že výrobou a predajom týchto zariadení v Indii sa Apple vyhne dovoznému clu na elektroniku, ktoré bolo vo februári/únoru zvýšené z 15 na 20%.

Dôvodom pre zvýšenie dovozného cla je podpora Make in India programu, ktorým chce India prezentovať výrobný potenciál krajiny. Dnes už svoje zariadenia v Indii vyrába nielen Apple, ale aj Samsung, ktorý tu už niekoľko rokov vyrába rôzne verzie svojich telefónov alebo tabletov. Apple tu však vyrába len svoj druhý produkt a aj to za účelom lokálneho predaja. Prvé kusy by sa mohli dostať na trh už v blízkej dobe.

iphone 6s pink kid 600x450 - Apple začal vyrábať iPhone 6s v Indii

Zdroj: The Economic Times
Viac článkov na tému

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend