Apple začal vyrábať iPhone 6s v Indii

Po tom, čo Apple začal minulý rok vyrábať iPhone SE v Indii, tu začal vyrábať aj ďalší produkt: iPhone 6s.

Výroba iPhonu 6s prebieha od minulého týždňa vo fabrike Wistronu v Bengalúre, teda v rovnakej fabrike, kde sa začali minulý rok vyrábať aj modely iPhone SE. Dôvodom pre zahájenie výroby tohto zariadenia v Indii má byť jeho komerčný potenciál na tamojšom trhu. Pre Apple to znamená tiež zabitie dvoch múch jednou ranou.

V prvom rade to znamená, že sa uvoľnia kapacity v čínskych fabrikách Foxconnu a Pegatronu, kde sa môžu tým pádom začať vyrábať chystané budúce produkty. Iba túto jeseň/podzim by mali na trh vstúpiť tri modely iPhonu, menovite X2, X2 Plus a budgetové X prvej generácie. Druhým dôvodom je, že výrobou a predajom týchto zariadení v Indii sa Apple vyhne dovoznému clu na elektroniku, ktoré bolo vo februári/únoru zvýšené z 15 na 20%.

Dôvodom pre zvýšenie dovozného cla je podpora Make in India programu, ktorým chce India prezentovať výrobný potenciál krajiny. Dnes už svoje zariadenia v Indii vyrába nielen Apple, ale aj Samsung, ktorý tu už niekoľko rokov vyrába rôzne verzie svojich telefónov alebo tabletov. Apple tu však vyrába len svoj druhý produkt a aj to za účelom lokálneho predaja. Prvé kusy by sa mohli dostať na trh už v blízkej dobe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.