Apple uvoľnil šiestu beta verziu iOS 11.3 pre developerov

Apple v piatok uvoľnil šiestu beta verziu nadchádzajúcej aktualizácie iOS 11.3 pre developerov, ako inak na testovacie účely.

Táto beta prišla po štyroch dňoch od vydania piatej beta verzie a takmer mesiac od vydania iOS 11.2.6, aktualizácie, ktorá bola smerovaná na opravu chyby, pri ktorej iPhone či iPad zasekol akonáhle bol do textu vložený indiánsky znaky z reči Telugu.

Registrovaný developeri si môžu novú betu iOS 11.3 stiahnuť z Apple Developer Center alebo pomocou over-the-air technológie, samozrejme s nainštalovaným adekvátnym profilom.

iOS 11.3 je veľkou aktualizáciu, ktorá prináša radu nových funkcií ako napríklad Správy v iCloude (pre šetrenie miesta a synchronizáciu správ medzi zariadeniami), ARKit 1.5 (nová verzia ARKitu, ktorá je schopná lepšie a presnejšie zmapovať tvarovaný povrch, rozpoznať obrazy a umiestniť objekty na vertikálne povrchy ako sú steny).

Na scéne sa objavia aj štyri nové Animoji pre iPhone X (drak, medveď, lebka a lev). V aplikácií Zdravie pribudne nová funkcia Health Records (Zdravotné záznamy), ktorá zozbiera všetky zdravotné záznamy a umiestni ich na jedno prístupné miesto.

Od druhej bety iOS 11.3 sa v systéme objavila nová funkcia “Battery Health”, ktorá ponúka užívateľom bližšie informácie o batérií v zariadení. Prvé bety iOS 11.3 a tvOS 11.3 obsahovali podporu pre AirPlay 2 funkcie, ktoré umožňovali prehrávať audio na viacerých zariadeniach Apple TV. Bohužiaľ táto funkcia bola v ďalšej beta verzii iOS 11.3 a tvOS 11.3 odstránená.

Ďalšie funkcie iOS 11.3 zahŕňajú “For You” sekciu v Apple News, ktorá zobrazí top videá dňa, podporu pre Advanced Mobile Location (AML) pre lepšie lokalizovanie zariadenia osoby, ktorá je v tiesni, viac informácií o veľkosti aktualizácie apky a softvérovú autentifikáciu pre HomeKit.

iOS 11.3 bude pre verejnosť dostupný niekedy na jar tohto roku a nakoľko je jar za dverami (20.marca), môže nám čoskoro v nastaveniach svietiť odznak upozorňujúci na aktualizáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť