Apple priznal hardvérovu chybu na nových 13″ MacBookoch Pro bez Touch Baru

Podľa interného mema sa pri najnovších MacBookoch Pro bez Touch Baru môže vyskytovať zvláštny hardvérový problém. Netýka sa klávesnice, ale SSD úložiska a matičnej dosky.

Apple zamestnancov svojich predajní a taktiež autorizované servisy oboznámil o hardvérovom probléme, ktorý sa môže týkať vybraných 13-palcových MacBookov Pro s funkčnými klávesami (bez Touch Baru). Ide výhradne o modely z minulého roka.

Problém spočíva v spojení medzi SSD diskom a hlavnou doskou. Keď sa na jednom z nich vyskytne hardvérový problém, vymeniť bude treba oba komponenty. Za normálnych okolností by totiž stačila výmena len jedného z nich. Presnú príčinu tohto problému už Apple neuviedol.

Pri výmene ostatných nefunkčných komponentov (napríklad displeja), proces prebieha ako zvyčajne. Na zasiahnutých notebookoch tak bude spoločnosť pri servisnom zákroku vymieňať oba komponenty, týkať sa to však bude asi len zariadení v záruke. Koľko bude takáto výmena stáť mimo nej, ani ako bude proces prebiehať, zatiaľ nevieme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť