Apple prechádza na nové faktúry, minie totiž všetky čísla

apple store sign 800x536 - Apple prechádza na nové faktúry, minie totiž všetky čísla

Fakturačné oddelenie Applu oznámilo prechod na nové označovanie faktúr. Dôvod je pritom úsmevný – blíži sa moment, kedy Apple minie všetky čísla.

Spoločnosť totiž doposiaľ využívala formát, pri ktorom faktúry označovala výhradne 10-miestnym číslom. No predaje Applu sa v posledných rokoch tak rozbehli, že sa blíži moment, kedy Apple pošle niektorému zákazníkovi 10 000 000 000. faktúru.

A tak, aby došlo k predbežnému opatreniu, spoločnosť teraz informovala o prechode na nový formát. Ten bude pozostávať z 2 písmen a 8 čísel, takže počet znakov sa síce zachová, ale vznikne priestor pre ohromné množstvo faktúr do budúcna bez toho, aby sa Apple musel obávať o to, že by ich niekedy v živote súčasných ľudí minul. Dokopy sa mu totiž otvára priestor pre 67,6 miliárd nových faktúr.

Apple očakáva, že k prechodu na nové označovanie faktúr dôjde v treťom týždni februára/února 2019.

[poll id=”18″]
komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.