Apple Pencil pre iPhone – áno alebo nie?

09 apple pencil 800x490 - Apple Pencil pre iPhone – áno alebo nie?

Podľa aktuálnych dohadov z Ázie bude pár nových iPhonov podporovať Apple Pencil. Lacnejší LCD model však nie.

Kto chce stylus na iPhone? Podľa Steva Jobsa nikto, no časy sa menia. Nedávno predstavený Galaxy Note 9 znova pripomína, že po smartfónoch s dotykovým perom je dopyt, aj keď takáto cieľovka je určite v menšine. V menšine sú však aj umelci a grafický profesionáli, pre ktorých je určený iPad Pro.

Ostatne, Jobsov často citovaný (a často vytrhovaný z kontextu) koment pri predstavovaní prvého iPhonu je z roku 2007. Z doby, kedy trhu vládli BlackBerry a rezistívne displeje, ktoré sa bez stylusu ovládali len veľmi ťažko. Pencil je trochu v inej pozícii, no či dáva zmysel okrem iPadu aj na telefónoch, je už trochu iná otázka.

So správou prišiel taiwanský Economic Daily News, ktorý je novinkami o Apple hardvéri známy, no zďaleka nie úplne spoľahlivý. A správy o podpore Pencil na iPhonoch sa periodicky objavujú už od jej vydania pred troma rokmi. Vzhľadom na to, ako sa tie isté technológie v ekosystéme Applu postupne rozširujú aj na ostatné produkty, by to však ani nikoho neprekvapilo.

apple pencil iphone x wonder woman - Apple Pencil pre iPhone – áno alebo nie?
Apple Pencil na iPhone zrejme nebude pre každého. Použitia by sa však našli. Zdroj: phonearena.com

Dáva ale digitálna ceruzka na iPhone zmysel? Väčšine používateľov je predstava čmárania na mobil v ruke asi cudzia, keď však vezmeme do úvahy čoraz väčšie displeje telefónov (nový „iPhone X Plus“ bude mať vyše 6 palcov), slúžiť kľudne môžu ako prenosné zápisníky na poznámky či rýchle skicovanie. Z pohľadu Applu a predajov príslušenstva asi taktiež ide o jednoznačný krok – ak ich v tom teda nelimituje technológia. 

Samsung zožal úspech so svojim S Pen, to je však omnoho menšie a odkladá sa priamo do telefónu. Je pravda, že aktuálna Pencil je pre telefóny pomerne veľká, predstaví však Apple jej menšiu verziu? Skôr nie. No úprimne, keď Applu nevadí, ako pri nabíjaní priamo z Lightning portu trčí veľká ceruzka, asi ho nebude trápiť ani keď vám bude podopierať iPhone.

apple pencil iphone everythingapplepro - Apple Pencil pre iPhone – áno alebo nie?
Zdroj: YouTube/EverythingApplePro
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…