Apple odkúpil Silk Labs, startup zameraný na AI

Apple kúpil ďalšiu malú spoločnosť zameranú na umelú inteligenciu.

Server The Information informuje o kúpe spoločnosti Silk Labs, ktorá sa zameriava na integráciu AI do spotrebiteľských produktov ako kamery a reproduktory. Uplatnenie by si ich technológia mohla nájsť v produktoch ako bezpečnostné a parkovacie kamery, autentifikácia osôb či monitorovanie pošty. 

Umelá inteligencia je vytrénovaná na rozpoznávanie osôb, tvárí, zvukov a objektov a zároveň dostatočne jednoduchá. Jediným doterajším produktom spoločnosti bol však len inteligentný domáci hub Sense, ktorý pred troma rokmi debutoval na webe Kickstarter. Malo ísť o akési centrum smart domácnosti, ktoré by malo na starosti ich zabezpečenie a vzájomnú spoluprácu.

Apple najnovšiu akvizíciu zatiaľ nekomentoval a aj keby tak urobil, dočkali by sme sa ich štandardnej frázy „Apple čas od času kupuje menšie firmy…“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.