Apple Music pridáva sekciu Coming Soon a vylepšenia pre ešte nevydané albumy

macos sierra apple music apple screen 800x458 - Apple Music pridáva sekciu Coming Soon a vylepšenia pre ešte nevydané albumy

Apple Music na minulotýždňovej WWDC bola ledva spomenutá, napriek tomu dostáva niekoľko drobných funkcií. Nie všetky sú však dostupné aj u nás.

Pred víkendom Apple do služby nenápadne pridal novú sekciu s prichádzajúcimi albumami. Tá sa nachádza na úplnom spodku v tabe Prechádzať > Nová hudba a obsahuje niekoľko nových albumov, ktoré by mali vyjsť v dohľadnej dobe. V našej lokalizovanej verzii Apple Music ich však bohužiaľ v čase písania článku nenájdeme.

Rovnako Apple zlepšil zobrazenie konkrétnych dátumov vydania, ktoré sa po novom zobrazujú priamo v popise albumov. Slovenská verzia služby má však od vydania stále problémy so zobrazovaním mnohých týchto popisov. Či ide o problém s lokalizáciou, alebo jednoducho nepozornosť a nezáujem zo strany Applu, nevieme.

apple music coming soon - Apple Music pridáva sekciu Coming Soon a vylepšenia pre ešte nevydané albumy

Jedna z noviniek, ktorá sa objavila aj nám, sú vylepšené profily interpretov v desktopovej verzii pre iTunes. Po novom sú vo veľkej hlavičke stránky zobrazené fotky interpretov, podobne ako na iOS. Vedľa populárnych skladieb tiež nájdete aktuálny album od interpreta.

Verziu pre iTunes Apple pomaličky vylepšuje, väčšinou vizuálnymi drobnosťami. Stále však so sebou nesie problém starého a nie príliš vydareného softvéru v podobe iTunes. Akokoľvek sa s nim spoločnosť snaží pracovať, bolo by asi lepšie predstaviť nového Apple Music klienta pre Mac, či dokonca webové rozhranie, ktorého náznaky sa objavili pred týždňom. Tento rok to však určite nebude.

apple music macos itunes artist page - Apple Music pridáva sekciu Coming Soon a vylepšenia pre ešte nevydané albumy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…