fbpx

Apple Music pridáva sekciu Coming Soon a vylepšenia pre ešte nevydané albumy

macos sierra apple music apple screen 600x343 - Apple Music pridáva sekciu Coming Soon a vylepšenia pre ešte nevydané albumy

Apple Music na minulotýždňovej WWDC bola ledva spomenutá, napriek tomu dostáva niekoľko drobných funkcií. Nie všetky sú však dostupné aj u nás.

Pred víkendom Apple do služby nenápadne pridal novú sekciu s prichádzajúcimi albumami. Tá sa nachádza na úplnom spodku v tabe Prechádzať > Nová hudba a obsahuje niekoľko nových albumov, ktoré by mali vyjsť v dohľadnej dobe. V našej lokalizovanej verzii Apple Music ich však bohužiaľ v čase písania článku nenájdeme.

Rovnako Apple zlepšil zobrazenie konkrétnych dátumov vydania, ktoré sa po novom zobrazujú priamo v popise albumov. Slovenská verzia služby má však od vydania stále problémy so zobrazovaním mnohých týchto popisov. Či ide o problém s lokalizáciou, alebo jednoducho nepozornosť a nezáujem zo strany Applu, nevieme.

apple music coming soon ios

Jedna z noviniek, ktorá sa objavila aj nám, sú vylepšené profily interpretov v desktopovej verzii pre iTunes. Po novom sú vo veľkej hlavičke stránky zobrazené fotky interpretov, podobne ako na iOS. Vedľa populárnych skladieb tiež nájdete aktuálny album od interpreta.

Verziu pre iTunes Apple pomaličky vylepšuje, väčšinou vizuálnymi drobnosťami. Stále však so sebou nesie problém starého a nie príliš vydareného softvéru v podobe iTunes. Akokoľvek sa s nim spoločnosť snaží pracovať, bolo by asi lepšie predstaviť nového Apple Music klienta pre Mac, či dokonca webové rozhranie, ktorého náznaky sa objavili pred týždňom. Tento rok to však určite nebude.

apple music macos itunes artist page - Apple Music pridáva sekciu Coming Soon a vylepšenia pre ešte nevydané albumy

Viac článkov na tému

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridať komentár

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend