Apple onedlho oznámi detaily k podpore APFS u Fusion Drive

Jedna z vecí, ktorú Apple tak celkom nevychytal, je podpora APFS pre počítače s Fusion Drive. Napriek tomu, že technológiu už začal používať macOS High Sierra minulý rok, užívatelia iMacov nemohli prejsť na nový súborový systém.

Spoločnosť už pri predstavení systému oznámila, že podpora APFS pre Fusion Drive bude dostupná neskôr. Pomaly sa už ale blíži predstavenie nového systému macOS 10.14 a podpora stále nikde. Na to, či teda Apple pracuje na funkcii, sa opýtal Applu istý Jonathan, ktorému na e-mail odpovedal šéf softvérovej divízie Applu, Craig Federighi. V pomerne krátkom e-maile prehlásil, že “Na túto otázku plánuje Apple odpovedať už čoskoro”.

Samotný systém APFS je pokročilejší oproti HFS+ a je optimalizovaný pre SSD. Prináša pritom niekoľko zásadných vylepšení. Medzi tie najkľúčovejšie patrí zjednodušené zálohovanie, silné natívne šifrovanie súborov, ochrana pred pádmi, stabilné snapshoty a bezpečnejšie ukladanie savov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.