Andromeda: Microsoft chystá vreckový Surface ako odpoveď na smartfóny

Projekt známy ako Microsoft Andromeda zjavne naberá na obrátkach. Spoločnosť ním chce po rokoch špekulácií spraviť dieru do sveta smartfónov, ale zdá sa, že Microsoft na to ide inou cestou, než jeho konkurenti. 

Andromeda je v aktívnom vývoji už aspoň dva roky a zatiaľ čo dnes sa všetci predbiehajú v tom, kto ponúkne viac displeja, Microsoft plánuje ponúknuť hneď dva. Pôjde o vyklapačku s dvomi displejmi, ktoré sa budú dať zložiť do jednoho väčšieho. Kĺb na boku zariadenia by mal umožniť vyklapanie do oboch strán, podľa čoho by sa aj menila funkcionalita.

Dôležitou súčasťou užívateľského zážitku v prípade Andromedy je stylus Surface Pen, kvôli ktorému má prístroj disponovať aplikáciami na písanie poznámok a ďalším softvérom, ktorý bude fungovať najpraktickejšie práve pri používaní dotykového pera. K tomu by malo bežať aj na vlastnom systéme, respektíve na výrazne upravenej verzii Windows 10.

The Verge vraví, že súčasné prototypy zariadenia sú veľmi podobné konceptu Davida Breyera, ktorý môžete vidieť aj v tomto článku. Zároveň ale varuje, že práce na projekte môžu skončiť kedykoľvek, ale Microsoft chce toto zariadenie údajne predstaviť ešte tento rok.

UložiťUložiť

komentárov
  1. To se mi libi. A jestli se vratej k necemu jako win mobile, tak to bue velka vyzva. Po dvaceti letech bych zmenil logo :)

    0
    0
  2. Muselo to dat prace ten render, pritom stacilo vzit fotky Sony Vaio P. Holt MS je jako vzdy originalni…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť