Ako si presniesť dáta zo starého zariadenia do nového iPhonu/iPadu/iPodu touch

Po kúpe nového zariadenia vždy nasledoval komplikovaný proces prenosu súborov, dát a nastavení užívateľa. Existovali a vlastne aj existujú rôzne programy, ktoré užívateľovi s migráciou pomôžu.

No s príchodom iOS 11 sa všetko zmenilo a vďaka integrovanému procesu je migrácia nového zariadenia len otázkou niekoľkých kliknutí. V tomto článku si ukážeme, ako na migráciu a poradíme aj v prípade, keď sa prechádza z Androidu na iOS.

Predtým než začnete

 • Ak máte Apple Watch a nový iPhone, zrušte párovanie Apple Watch s predchádzajúcim iPhonom, predtým ako začnete nastavovať nové zariadenie. Automatické zrušenie párovania zálohuje Apple Watch, takže nastavenia môžu byť neskôr obnovené pri párovaní s novým iPhonom.

Quick Start metóda

Môžete použiť váš iPhone/iPad, ktorý už má iOS 11 na automatické nastavenie nového zariadenia. Tento proces “zamestná” obidve zariadenia, takže sa uistite, že nebudete ani jedno z nich potrebovať počas procesu migrácie. Pred migráciou nezabudnite presunúť SIM kartu do nového zariadenia, aby ho bolo možné následne aktivovať.

Proces

 1. Priblížte k sebe zariadenia, tak aby boli tesne vedľa seba
 2. Zapnite nové zariadenie a umiestnite ho v tesnej blízkosti k zariadeniu s iOS 11. Na aktuálnom zariadení sa zobrazí oznámenie, ktoré vám ponúkne nastavenie nového zariadenia pomocou Apple ID. (Uistite sa, že zobrazené Apple ID je to, ktoré chcete použiť).
 3. Stlačte tlačidlo Pokračovať. Ak na aktuálnom zariadení nevidíte možnosť Pokračovať, zapnite Bluetooth.
 4. Počkajte na animáciu. ktorá sa objaví na novom zariadení. Aktuálne zariadenie podržte nad novým, aby bolo možné aktuálnym zariadením zosnímať animáciu na novom zariadení. Počkajte na správu Dokončiť na novom <názov zariadenia>. Ak nemôžete použiť kameru aktuálneho zariadenia na zosnímanie animácie, použite možnosť Autentifikovať manuálne a pokračujte podľa krokov na obrazovke.
 5. Pri vyzvaní zadajte do nového zariadenia bezpečnostný kód aktuálneho zariadenia.
 6. Pokračujte procesom nastavenia Touch ID alebo Face ID na novom zariadení.
 7. Nové zariadenie ponúkne obnovu aplikácií, dát a nastavení z najaktuálnejšej iCloud zálohy alebo možnosť zálohovania aktuálneho zariadenia a nasledovné obnovenie nového zariadenia zo zálohy, ktorú pravé vykonalo na aktuálnom zariadení.
 8. Po vybratí zálohy zvoľte, či sa majú preniesť aj nastavenia týkajúce sa lokalizačných služieb, súkromia, Apple Pay a Siri. Pokiaľ chcete nahrať zálohu do zariadenia, uistite sa, že je pripojené k Wi-Fi.
 9. Pokiaľ máte Apple Watch a nastavujete nový iPhone, budete dotázaný, či chcete preniesť aj dáta a nastavania Apple Watch.

Zvyšok procesu

 • Držte zariadenia v tesnej blízkosti počas prenosu informácií, dát, nastavení a hesiel.
 • Ak je možné, majte svoje nové zariadenie po dokončení prenosu pripojené k Wi-Fi a zdroju napájania. Toto umožní obsahu ako sú fotky, muzika a aplikácie uložené na iCloud automatické stiahnutie do nového zariadenia.

Prechod zo systému Android na systém iOS

V obchode Google Play sa nachádza aplikácia, ktorá vám pomôže s prechodom na iOS. Stiahnuť si ju môžete v odkaze nižšie.

[appbox googleplay com.apple.movetoios]

Čo je potrebné?

 • iOS 9 alebo novší
 • iPhone 5 alebo novší
 • iPad 4. generácie alebo novší
 • iPad mini 2. generácie alebo novší
 • iPod touch 6. generácie
 • Android 4.0 alebo novší

Predtým ako začnete

 • Zariadenie so systémom Android musí byť zapnuté a pripojené k Wi-Fi sieti.
 • Pripojte zariadenie Android a zariadenie iOS k zdroju napájania.
 • Skontrolujte či presúvaný obsah (vrátane toho na externej pamäťovej karte) nie je väčší ako úložisko na zariadení s iOS.

Postup

 1. Zvoľte možnosť Migrovať dáta z Androidu. (K tejto možnosti sa dostanete v časti Aplikácie a dáta pri nastavovaní z nového zariadenia).
 2. Otvorte na Androide aplikáciu Prechod na iOS
 3. Stlačte pokračovať
 4. Vyjadrite súhlas so zmluvnými podmienkami.
 5. V pravom hornom rohu klepnite na položku ďalej a Vyhľadajte kód.
 6. Počkajte na kód.
 7. Na zariadení so systémom iOS klepnite na položku Pokračovať na obrazovke s názvom Migrovať z Androidu. Počkajte na zobrazenie 10-miestneho alebo 6-miestneho kódu.
 8. Zadajte kód na zariadení Android a počkajte na obrazovku Prenos dát.
 9. Vyberte obsah, ktorý chcete preniesť a počkajte. Nechajte zariadenie pracovať. Ak sa na Androide zobrazí, že je proces dokončený, skontrolujte si stav prenosu na zariadení iOS. Pokiaľ nie je dokončený, vyčkajte.
 10. Po dokončení priebehu na zariadení iOS, klepnite na zariadení s Android na položku Hotovo. Opäť na zariadení iOS klepnite na položku pokračovať a dokončite nastavovanie iOS zariadenia podľa pokynov na obrazovke.
 11. Skontrolujte, či sa preniesol celý vami zvolený obsah. Hudbu, knihy a PDF súbory je nutné presunúť manuálne.

iCloud metóda

 1. Aktuálne zariadenie pripojte k internetu alebo Wi-Fi sieti.
 2. Pokračujte do Nastavenia -> (meno) -> iCloud -> iCloud Záloha. Ak používate iOS 10.2 alebo starší choďte do Nastavenia -> iCloud -> Záloha.
 3. Uistite sa, že je zapnutá funkcia iCloud Záloha.
 4. Stlačte Zálohovať teraz.
 5. Ostaňte pripojený k Wi-Fi, až kým sa proces nedokončí.
 6. Presuňte SIM kartu do nového zariadenia.
 7. Zapnite vaše nové zariadenie. Malo by sa zobraziť úvodné “Hello”. Pokiaľ ste už nové zariadenie nastavovali, je nutné ho vymazať a nasledovať tento postup.
 8. Sledujte inštrukcie, až kým sa nedostanete k nastaveniu Wi-Fi.
 9. Zvoľte si Wi-Fi sieť. Pokračujte v nastavovaní až k sekcii Aplikácie á dáta.
 10. Zvoľte Obnoviť z iCloud zálohy.
 11. Prihláste sa do iCloudu pomocou Apple ID.
 12. Vyberte zálohu, ktorú chcete použiť.
 13. Ak bude nutné, aktualizujte nové zariadenie na najnovšiu verziu iOS.
 14. Pokiaľ ste nakúpili aplikácie z rôznych Apple ID, budú vyžadované prihlasovacie údaje každého z nich. Pokiaľ si Apple ID alebo heslo nepamätáte, môžete tento krok preskočiť stlačením “Nemám Apple ID alebo som zabudol”.
 15. Ostaňte pripojený k Wi-Fi a počkajte, kým sa proces nedokončí. Následne dokončite nastavanie zariadenia sledovaním inštrukcií na obrazovke. Ak je možné, majte svoje nové zariadenie po dokončení prenosu pripojené k Wi-Fi a zdroju napájania. Toto umožní obsahu ako sú fotky, muzika a aplikácie uložené na iCloud automatické stiahnutie do nového zariadenia.

iTunes metóda

 1. Pripojte aktuálne zariadenie k počítaču.
 2. Otvorte iTunes a uistite sa, že máte najaktuálnejšiu verziu.
 3. Vyberte vaše zariadenie
 4. Ak chcete uložiť aj dáta týkajúce sa Zdravia a Aktivít na vašom iOS zariadení alebo Apple Watch, musíte zálohu šifrovať. Zvoľte preto možnosť Šifrovať (zariadenie) zálohu a použite zapamätateľné heslo. (Heslo si prípadne zapíšte, pretože pri jeho zabudnutí nie je možná obnova).
 5. Pokiaľ nechcete prenášať dáta z aplikácie Zdravie a Aktivita, stlačte tlačidlo Zálohovať teraz.
 6. Po dokončení procesu zálohovania skontrolujte, či bol tento proces úspešný v Nastavenia iTunes -> Zariadenia. Mali by ste vidieť dátum a čas, kedy iTunes vytvoril zálohu. Pokiaľ je záloha šifrovaná, zobrazí sa pri danej zálohe znak zámku.
 7. Vložte SIM kartu do nového zariadenia.

Prenesenie iTunes zálohy do nového zariadenia

 1. Malo by sa zobraziť úvodné “Hello”. Pokiaľ ste už nové zariadenie nastavovali, je nutné ho vymazať a nasledovať tento postup.
 2. Sledujte inštrukcie, až kým sa nedostane k nastaveniu Aplikácií a dát.
 3. Zvoľte možnosť Obnoviť zo zálohy iTunes.
 4. Pripojte nové zariadenie k počítaču, ktorý ste použil na zálohovanie aktuálneho zariadenia.
 5. Otvorte zariadenie a vyberte nové zariadenie.
 6. Vyberte Obnoviť zo zálohy. Následne zvoľte zálohu, ktorú chcete použiť.
 7. Aktualizujte zariadenie, ak to bude nutné.
 8. Pokiaľ obnovujete zo šifrovanej zálohy, po vyzvaní zadajte heslo zálohy.
 9. Počkajte, kým sa proces dokončí.
 10. Ak je možné, majte svoje nové zariadenie po dokončení prenosu pripojené k Wi-Fi a zdroju napájania. Toto umožní obsahu ako sú fotky, muzika a aplikácie uložené na iCloud automatické stiahnutie do nového zariadenia.
komentárov
 1. ktora z tychto metod prenesie nastavenia a hesla k Mail uctom? ja mam overenu iba iTunes zalohu, ktora musi byt s heslom.
  prenesie niektora metoda ulozene data applikacii, napr Google Authenticator?

  0
  0
 2. Ale no, co sa tyka applu tak prenos dat na nove zariadenie vdaka icloud uctu nebol narocny ani pred ios11. Zaujimava pri tejto teme je zaloha, vtedy by som si vlasy vytrhal ked fotky, spravy a ich prilohy alebo health data nie su niekedy zalohovane (pri zalohe cez pocitac alebo icloud, uz som si neni isty) a potom dohladavat informacie bolo zdlhave. Alebo ktore polozky sa priratavaju a ktore nie pri zalohe na icloud k tomu zakladnemu 5gb limitu. O tom napiste clanok radsej. Ten proces prechodu na nove zariadenie bol lahky aj pred Tym. Inak, mrknite si na to tlacitko “diskusia”, na domovskej stranke co je pri kazdom clanku, uz si ani nepamatam kedy to naposledy fungovalo.

  0
  0
 3. Dobrý deň,
  Ja som presedlal z iPhone 6plus na iPhone Xs. Všetko prebehlo v pohode. Problém nastal s hudbou. Chcel som ju manuálne natiahnuť s MacBooku cez iTunes ale všetko sa mi rozsypalo. Albumy, interpreti, proste všetko bolo rozhádzané.
  Máte na toto nejaký postup? Nechcem synchronizovať celú knižnicu, vážnu hudbu do iPhonu nedávam.
  Ďakujem

  0
  0
 4. Zdravím, nepreniesli sa mi všetky foto, najme tie staré nie z roku 2016 do nového iphonu, v starom sú, ….mam zapnutý icloud na oboch, oba sú zálohované, oba prihlasene cez rovnake ID, čo mam robiť??

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť