Ako by mohol vyzerať nový Mac mini v Space Gray prevedení

Zajtra by mala byť okrem iPadov a MacBookov predstavená aj nová generácia stolových Macov, vrátane modelu mini.

Ten by mal byť podľa doterajších zdrojov o niečo väčší a zameraný na produktivitu a výkon miesto ceny. Či Apple zajtra predstaví úplne nový dizajn (pamätáte na G4 Cube?), alebo jednoducho len aktualizuje komponenty súčasného „placatého“ mini, stále nevieme.

Po predstavení aktuálne najvyššieho z rady profesionálnych počítačov od Applu, iMacu Pro, sa však mnohým možno naskytla otázka, ako by v tmavom farebnom prevedení mohol vyzerať jeho menší braček Mac mini. Apple šedú farbu momentálne asociuje s profi vybavením, a ak bude nový mini skutočne zmenšeninou Macu Pro, takýto by mohol byť výsledok.

Maďarský študent dizajnu Viktor Kádár vytvoril jednoduchý koncept, ktorý nie je príliš odtrhnutý od reality. Mac mini zväčšil, pridal kopec portov na jeho zadnú stranu a spároval ho s novým Apple Retina displejom, na ktorom spoločnosť momentálne pracuje. Ako bonus pridal aj bezdrôtovú klávesnicu s Touch Barom.

Koncept je tak niekde na polceste medzi celkom novým modulárnym dizajnom a súčasným hliníkovým odliatkom. Čo si Apple pripravil, uvidíme už zajtra poobede. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?