6.1-palcový iPhone si môže požičať displej od LG G7

Ak je aj na tohtoročných špekuláciách niečo pravdy, potom by sme sa mali dočkať na jeseň/podzim troch nových modelov iPhonu. Headlinerom by mal byť model X vo dvoch veľkostiach a sekundovať by mu mal lacnejší model v lacnejšom prevedení.

Práve tento lacnejší model možno pokladať za nástupcu iPhonu 8, ale s niekoľkými badateľnými rozdielmi. V prvom rade by mal telefón podobný tvar ako iPhone X, čím by sa Apple vo svojom line-upe nadobro zbavil hranatých displejov. Treba však zabudnúť na OLED technológiu. Podľa skorších správ by malo ísť o tvarovaný LCD displej. Server Business Korea sa dokonca domnieva, že takýto displej je už na trhu.

Portál vraví, že nový 6.1-palcový iPhone by mal ponúknuť rovnaký MLCD+ displej, aký ponúka LG G7 ThinQ. Jedná sa o vylepšenú revíziu LCD, ktorá sa vyznačuje predovšetkým vyšším jasom a nižšou energetickou spotrebou oproti IPS panelu. Technológia dosahuje vyšší jas vďaka tomu, že zatiaľ čo tradičné LCD displeje majú tri sub-pixely (R,G,B), MLCD+ displej obsahuje ešte štvrtý subpixel – biely. Displej na smartfóne od LG dosahuje 1 000 nitov a podporuje plný DCI-P3 farebný rozsah, vďaka čomu spĺňa parametre pre podporu HDR10. Pre porovnanie, displej iPhonu X dosahuje maximum 804 nitov.

Telefón by podľa doterajších informácií mal tiež ponúknuť len hliníkový rám namiesto oceľového a tiež by mal absentovať 3D Touch. Ten by mal byť tým pádom dostupný iba na telefónoch iPhone X2 a iPhone X2 Plus, ktoré sa budú predávať zrejme za ceny 899 a 999€.

iPhone X

komentáre
  1. Co je na tom na facepalm? iPhone X2 dostane touch ID ako doplnok k nedokonalemu Face ID, a lacnejšia varianta bude mať lepší display ako doteraz. A cena bude nizsia.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.