fbpx

6.1-palcový iPhone si môže požičať displej od LG G7

iPhone X 1 4 600x404 - 6.1-palcový iPhone si môže požičať displej od LG G7

Ak je aj na tohtoročných špekuláciách niečo pravdy, potom by sme sa mali dočkať na jeseň/podzim troch nových modelov iPhonu. Headlinerom by mal byť model X vo dvoch veľkostiach a sekundovať by mu mal lacnejší model v lacnejšom prevedení.

Práve tento lacnejší model možno pokladať za nástupcu iPhonu 8, ale s niekoľkými badateľnými rozdielmi. V prvom rade by mal telefón podobný tvar ako iPhone X, čím by sa Apple vo svojom line-upe nadobro zbavil hranatých displejov. Treba však zabudnúť na OLED technológiu. Podľa skorších správ by malo ísť o tvarovaný LCD displej. Server Business Korea sa dokonca domnieva, že takýto displej je už na trhu.

Portál vraví, že nový 6.1-palcový iPhone by mal ponúknuť rovnaký MLCD+ displej, aký ponúka LG G7 ThinQ. Jedná sa o vylepšenú revíziu LCD, ktorá sa vyznačuje predovšetkým vyšším jasom a nižšou energetickou spotrebou oproti IPS panelu. Technológia dosahuje vyšší jas vďaka tomu, že zatiaľ čo tradičné LCD displeje majú tri sub-pixely (R,G,B), MLCD+ displej obsahuje ešte štvrtý subpixel – biely. Displej na smartfóne od LG dosahuje 1 000 nitov a podporuje plný DCI-P3 farebný rozsah, vďaka čomu spĺňa parametre pre podporu HDR10. Pre porovnanie, displej iPhonu X dosahuje maximum 804 nitov.

Telefón by podľa doterajších informácií mal tiež ponúknuť len hliníkový rám namiesto oceľového a tiež by mal absentovať 3D Touch. Ten by mal byť tým pádom dostupný iba na telefónoch iPhone X2 a iPhone X2 Plus, ktoré sa budú predávať zrejme za ceny 899 a 999€.

iPhone X

Zdroj: Business Korea
Viac článkov na tému

3 komentáre

  1. iMac píše:

    Zase facepalm Apple

  2. Edi píše:

    Ak by sa naplnili dohady, tak si to mozu nechat a z aktualneho iPhone 6s prejdem na iPhone 8.

  3. Janko píše:

    Co je na tom na facepalm? iPhone X2  dostane touch ID ako doplnok k nedokonalemu Face ID, a lacnejšia varianta bude mať lepší display ako doteraz. A cena bude nizsia.

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Booking.com
Booking.com
Booking.com

Send this to a friend