watchOS 4 prináša na Apple Watch nové, jednoduchšie menu

Jednou z charakteristík Apple Watch je ich domovská obrazovka, ktorá má vzhľad včelieho úlu. Toto rozhranie si získalo označenie “Honeycomb Menu”, no aj keď je napohľad pekné, niekomu môže prísť práca s nim zložitá.

V konečnom dôsledku totiž ide o zhluk drobných ikoniek na drobnom displeji a z času na čas sa môže stať, že užívateľ nechtiac ťukne na inú aplikáciu, než mal v pláne. A keď máte veľké či hrubé prsty, potom vie byť používanie tohto menu na Apple Watch ešte zložitejšie. Našťastie si to Apple uvedomil a do watchOS 4 zapracoval ďaleko jednoduchšie menu – Zoznam.

watchOS 4 List View

S týmto síce Apple Watch dostanú decentný retro nádych, no toto prostredie je oveľa jednoduchšie. Vďaka názvom viete, čo je čo a k tomu je všetko zoradené abecedne. Mohlo to byť ešte lepšie? Maximálne to tak mohlo byť dostupné od prvej generácie – to by som dnes zrejme miesto Huawei nosil Apple. A ako to aktivovať?

  1. Choďte do menu
  2. Zatlačte naň prstom (Force Touch)
  3. Vyberte si List View

V tomto menu sa môžete orientovať točením digitálnej korunky alebo dotykom. Nový watchOS samozrejme prináša aj veľa ďalších noviniek. O nich sa môžete viac dočítať v článku WWDC17: Apple predstavil watchOS 4.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.