Vyšlo watchOS 4.1 so streamovaním hudby cez LTE a tvOS 11.1

Spolu s aktualizáciou iOS a macOS sme sa dočkali aj nových verzií zvyšných dvoch operačných systémov Applu.

watchOS 4.1 je pomerne veľkým updatom. Prináša streamovanie Apple Music priamo cez LTE mobilnú sieť, z čoho robil Apple pri predstavovaní hodiniek veľkú vec.

Ak teda máte Series 3 Watch s LTE čipom (u nás zatiaľ bohužiaľ nepodporované) teoreticky si môžete streamovať svoju hudobnú knižnicu a celý Apple Music katalóg aj bez toho, aby ste so sebou niesli iPhone. Pribudla aj nová aplikácia Rádio, s ktorou máte rýchlý prístup ku stanici Beats 1 a ostatným Apple Music vysielaniam.

https://www.youtube.com/watch?v=A9k88sMyiJM

Nové je taktiež tlačidlo pre vypnutie/zapnutie Wi-Fi siete v ovládacom centre, ktoré prinúti prepnutie na LTE sieť. Taktiež sa objavila podpora pre GymKit, ktorý umožní hodinky párovať s podporovanými fitness strojmi. Okrem toho update prináša sériu nových emoji a rieši zraniteľnosť v pripojení na WPA2 šifrované bezdrôtové siete.

watchOS 4.1 si môžete stiahnuť cez spárovaný iPhone v aplikácií Watch.

tvOS sa dostáva na verziu tvOS 11.1, ktorá neprináša žiadne povrchové zmeny a sústredí sa tradičné opravy chýb a zlepšenie výkonu. Podobne ako ostatné systémy prináša opravenie vyššie spomínanej Wi-Fi zraniteľnosti.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?