fbpx

Titulka najnovšieho čísla The New Yorker bola nakreslená na iPade Pro

TheNewYorker CoverStory Colombo Basketball 872x1200 1495121111 600x826 - Titulka najnovšieho čísla The New Yorker bola nakreslená na iPade Pro

iPad Pro sa od svojho vydania pomerne rýchlo uchytil medzi umelcami a čoraz viac sa používa aj u profesionálov.

To dokazuje aj titulná stránka najnovšieho čísla magazínu The New Yorker. Tá znázorňuje skupinku basketbalistov Brooklyn Bridge Park a autor ilustrácie, Jorge Colombo, ju načrtol kompletne s pomocou svojho iPadu a Apple Pencil. Jeho dielo si všimol aj Tim Cook a zazdieľal ho na svojom Twitteri.

“Je to jedno z mojich najobľúbenejších miest,” hovorí Colombo. “Bývam na ulici vedľa, v Brooklyn Heights, takže tam chodím stále, buď cestou na East River Ferry, alebo si len oddýchnuť pri vode.”

“Je to magnet – ľudia prichádzajú z celého Brooklynu len aby si odfotili selfie, alebo piknikovali pri vode. Toto bol ale riskantný obrázok, stále som sa bál, že buď mňa, alebo môj iPad trafí lopta.”

Video s procesom celej kresby si môžete pozrieť na stránkach The New York Magazine. Publikácia však zďaleka nie je prvým médiom, v ktorom sa iPad Pro využíva. Na tablete bol napríkald nakreslený plagát pre Netflix seriál Stranger Things, a v štúdiu ho dokonca používa aj režisér Rian Johnson, ktorý momentálne pracuje na ôsmej epizóde Star Wars.

Viac článkov na tému

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Booking.com
Booking.com
Booking.com

Send this to a friend